Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Ekspozycja

Google Books pojawił się na dobre na polskim rynku. Długo wyczekiwana premiera daje wiele możliwości, niestety jego zasoby ograniczają się do anglojęzycznych treści. Czy jest to alternatywne źródło anglojęzycznych ebooków? Jak zapewnia polski oddział Google oferta będzie rozszerzona o polskojęzyczne książki elektroniczne. Co kryją zasoby Google Books?

Więcje na www.lust­robi­blio­teki­.pl :)😊

Komentarze (0)

Wybierasz się w podróż? Czeka Cię długa droga z przewoźnikiem? Wykorzystaj czas na czytanie. Koniecznie spakuj książki lub weź czytnik ebooków dla zabicia kilkugodzinnej podróżny. Gdy już znajdziesz się w wakacyjnym miejscu skorzystaj z miejscowych bibliotek i atrakcji, które oferują.

Zobacz też plażowe biblioteki :)😊

www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (0)

Czy biblioteka w przyszłości będzie instytucją maksymalnie elastyczną, wielokulturową czy będzie podążać jedynie za nowymi technologiami? Jakie możliwości przewiduje plan na przyszłość sukcesu bibliotek? Czy książki przetrwają, a może zasoby multimedialne będą wszystkim? – na te i inne nurtujące pytania związane z przyszłością bibliotek odpowiadamy z różnych perspektyw. Czy Internet będzie jedną wielką biblioteką?

Pierwsza część artykułu dostepna jest pod adresem www.lust­robi­blio­teki­.pl

Druga część ukazuje przykłady bibliotek przyszłości: www.lust­robi­blio­teki­.pl

Zapraszam serdecznie do lektury! :)😊

Komentarze (0)
1
...
15 16 17 18 19 20 21
...
42
Mrągowo BM
Opole MBP
Ruda
Goszczanów GBP
grejfrutoowa
darooo
Markus
Teresa
agnlak
joannawojtowicz
Kosztolany
alamo
marta.kostecka
Karol
m.matejowski
bej
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo