Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Ekspozycja

Pytanie proste, lecz po zastanowieniu okazuje się, iż mamy wiele powodów by czytać książki. Czy warto czytać? Prawdę mówiąc powodów do czytania jest tyle, ile jest dobrych książek.

Polecam artykuł z odpowiedzią na pytanie zadane w temacie :)😊
cz. 1 Czytam, więc jestem www.lust­robi­blio­teki­.pl
cz. 2 uwaga! Czytanie wciąga! www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (0)

Kradzieże w bibliotekach to nic nowego. Po skontrum okazuje się, że wiele książek brakuje. Czy wszystko przez wolny dostęp do zbiorów? Nic mylnego, bo okazuje się, że książki były kradzione od stuleci, a zabezpieczenia łańcuchami nie pomagały. Z drugiej strony należy rozróżnić kradzież od „wiecznego” przetrzymywania. Kradzieże książek oraz ich przetrzymywanie przez długi czas przez czytelników to nie lada problem dla bibliotek i nas wszystkich.

Zobacz, gdzie padły rekordy kradzieży zbiorów bibliotecznych i czy łupy odzyskano. A kto kradnie? Można się nieźle zdziwić www.lust­robi­blio­teki­.pl :)😊

Komentarze (0)

Biblioteka i rower to połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do zdrowego stylu życia. Gdy oddajemy się przyjemności lektury czytamy w kółko. Jeśli brakuje książek to rowerowa biblioteka przyjedzie do nas! Zobaczcie ciekawe projekty mobilnych bibliotek.

Polecam :)😊 www.lust­robi­blio­teki­.pl

sp1.jpg

sp1.jpg sp1
jpg, 132 KiB, 600x450
Komentarze (0)
1
...
14 15 16 17 18 19 20
...
42
Mrągowo BM
Opole MBP
Ruda
Goszczanów GBP
grejfrutoowa
darooo
Markus
Teresa
agnlak
joannawojtowicz
Kosztolany
alamo
marta.kostecka
Karol
m.matejowski
bej
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo