Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
myszy0

Czytam, czytam, czytam..

Najnowsze recenzje
1
...
8 9 10
...
14
  • [awatar]
    myszy0
    Akcja trwa. Trzeci tom powieści i autor nie daje odsapnąć nawet pięciu wersów. Nowe przygody, ciekawe niebanalne zwroty akcji. Cieszę się, że nadal z czasem historia nie staje się przewidywalna. Bohaterowie dojrzewają, zmieniają się ich losy, decyzje i świat. Zdziwiłam się jak szybko dotarłam do ostatniej strony na e-booku. Klikam, klikam, a tu koniec! Rewelacja, już oceniam, że to jedna z najlepszych powieści jakie czytałam, liczę, że koniec mnie nie rozczaruje. Czekam niecierpliwie na ekranizację kolejnego sezonu w tv.
  • [awatar]
    myszy0
    Ciekawa książeczka z dużą ilością zwierzaków i owadów - dobra do zabawy w odgłosy i pierwsze rozpoznawanie.
  • [awatar]
    myszy0
    Kontynuacja kultowych Muminków, z tym, że ta pozycja nadaje się dla młodszych czytelników. Książka jest pięknie ilustrowana, wielkie kolorowe obrazki na każdej stronie fascynują małego słuchacza. Opowiadania są jasne, nie za długie i ciekawe. Świetna jako wprowadzenie do właściwej Muminkowej lektury.
  • [awatar]
    myszy0
    Przesympatyczne opowiadanie dla najmłodszych miłośników rowerów uczących się tej trudnej jazdy. Mela uczy wytrwałości, a Babcia i Instruktor podsuwają praktyczne wskazówki jak się nie wywracać i omijać przeszkody! Książeczka ze ślicznymi ilustracjami, motywuje do snucia własnej opowieści o przygodach Meli.
  • [awatar]
    myszy0
    Pamiętam tę bajkę ze swojej dziecięcej biblioteczki - dokładnie to wydanie! Bajki Anderesena mają swój urok, choć bywają przeważnie smutne. Polecam starszym dzieciom!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup

wojciech
Ruda
usunięte konto
aleq
basia.ptasznik
yola75
anaj_27
knf.luke
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo