Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Iska

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter

Najnowsze recenzje
1
...
9 10 11
...
116
  • [awatar]
    Iska
    Och ten Królik i jego pomysły… Znów nastała wiosna. Ale dla Królika to niewiele znaczy, bo cały otaczający go świat wydaje mu się jakoś mało idealny. Niedźwiedzia przyjaciółka oferuje mu pomoc. Twierdzi, że gdy wspólnie zaczną ciężko pracować to bardzo szybko uprzątną ten świat po zimie i na powrót będzie uporządkowany. Królik jednak wie swoje… Marzy o zupełnie innym Idealnym Świecie i ma zamiar go zwyczajnie znaleźć. Opuszcza dolinę, by dotrzeć do czekoladowej wyspy ze swych snów, na której znajduje się mnóstwo ukochanych przez niego puszystych pianek. I tak nasz zrzędliwy Królik i opanowana Misia ruszają ku zupełnie nowej, bardzo innej od pozostałych przygodzie… • Książka jest przezabawna. Jak zwykle Królik dostaje nauczkę, a spokojna Misia pomaga mu wybrnąć z tarapatów. Razem tworzą naprawdę zgrany duet. Świetnie, że mimo różnic nawzajem się uzupełniają. Pełna radości historia o przyjaźni ponad wszystko. Polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Spędzanie wolnego czasu z rodziną Różyczków to wprost świetna i niezapomniana przygoda! Tym razem znudzona trójka urwisów wykonuje telefon do taty z pytaniem: kiedy wróci z pracy, bo nie mają pomysłu na zabawę. Najwspanialszy tata na świecie udziela dzieciom kilku wskazówek, co do zabawy i obiecuje szybki powrót do domu. Po przekroczeniu progu doznaje jednak szoku. Mieszkanie jest całkowicie puste, a po dzieciach ani śladu. Tymczasem w ogrodzie oj dzieje się, dzieje… To właśnie tu zawędrowały wszystkie domowe rupiecie i właśnie trwa w najlepsze zabawa w wysypisko Bździąg. Tata jest wprost oszołomiony inwencją własnych maluchów. Nawet sąsiad przyłącza się do stadka i oferuje pomoc w budowie domku na drzewie z rupieci znajdujących się na śmietnisku. Praca wre… Pomysłów nie brakuje, ani tacie, tym bardziej sąsiadowi. Niestety dzieci tracą bardzo szybko cierpliwość i postanawiają wznieść własną budowlę. Oczywiście nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem… Przez to historia naszych bohaterów z każdą kolejną stroną staje się coraz bardziej pikantna. Najlepiej przekonajcie się sami. Świetny humor gwarantowany. Polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Sakso to bardzo nieznośny słoń. Wobec wszystkich zachowuje się arogancko i samolubnie. Na dodatek jest złośliwy nawet wobec starszych i słabszych od siebie. Jego zachowanie jest wprost karygodne. Całe szczęście Sowa Minerwa spieszy z pomocą. Znajduje na słonia sprytny, aczkolwiek bardzo niek­onwe­ncjo­naln­y sposób. Długo jednak trwa zanim trafia do Saksa to, co mądra przewodniczka chce mu uzmysłowić. Całe szczęście wszystko dobrze się kończy. Dla Saksa była to bardzo bolesna próba, ale być może przyniesie długotrwały efekt. Kto wie… • „Sowie opowieści” Schmitta to historie, które podejmują ważne tematy i skupiają się na rozwiązaniu problemu jej bohaterów. Kluczową postacią jest występująca w każdej z nich Minerwa sowa, będąca uosobieniem wszelkiej mądrości. Każda z książek tego cyklu kończy się morałem, dzięki czemu mały czytelnik lepiej poznaje otaczającą go rzeczywistość i emocje związane z funkcjonowaniem w świecie.
  • [awatar]
    Iska
    „8+2 i ciężarówka” to opowieść o naprawdę dużej rodzinie. Zamieszkują w pewnym miasteczku w bardzo małym mieszkanku, w którym odrobinę im ciasno. W końcu samych dzieci jest ośmioro i do tego dwoje rodziców. Mimo wszystko wspólnie wiodą wesołe życie, w którym nie ma miejsca na nudne dni. A dzieje się u nich wiele… Przygodę z nimi rozpoczynamy od incydentu związanego z kradzieżą ich ukochanej zielonej ciężarówki. Samochód szybko wraca do właścicieli, choć w nieco odmienionym stanie, a jej złodziejaszek staje się przyjacielem rodziny. Pomyślicie pewnie, że to absurdalne? Jednak niekoniecznie. Dalej jest już tylko coraz zabawniej. W odwiedziny wpada babcia z domu starców, dzieciaki poznają nieco bliżej ekscentryczną sąsiadkę z dołu Huldę, gaszą pożar w domu tuż obok, odświeżają podłogę w swoim pokoju i stają się właścicielami psa o imieniu Rurek. A wszystko to przedstawione w bardzo ciepłej i pełnej miłości atmosferze. Książka mimo swego zacnego wieku nadal cieszy najmłodszych czytelnik, co świadczy w pewnym sensie o jej ponadczasowości. Tym bardzie polecam lekturę do rodzinnego czytania.
  • [awatar]
    Iska
    Z Kostkiem rok szkolny może być rzeczywiście niezwykle udany i baaaaardzo wesoły. Myślę, że niejeden rodzic w postaci tego bohatera mógłby dostrzec własnego pier­wszo­klas­istę­. Kostek rozpoczyna pierwszy w swym życiu rok szkolny i dziarsko spieszy, by usłyszeć dzwonek i zasiąść obok kogoś w ławce. Ale oczywiście nie to jest w szkole najważniejsze. Najistotniejsi są nowi koledzy, wspólne zabawy na boisku, przygody i psoty. Żywiołowy Kostek każdego ranka z uwagą wysłuchuje wskazówek własnej mamy (bo która tego nie mówi ;P), po czym deklaruje, że tak właśnie będzie się zachowywał i wyrusza ku nowej, ekscytującej szkolnej przygodzie. Jak wiadomo w szkole może wydarzyć się absolutnie wszystko i tak rzeczywiście dzieje się w przypadku naszego wyrazistego bohatera. Wydarzają się rzeczy niesamowite, często niespodziewane, tych przypadkowych nie brakuje, ale obserwujemy też jak wcielane są w życie bardzo oryginalne pomysły na małe draki. Tak więc w skali dziesięciu szkolnych miesięcy trochę się takich sytuacji nazbiera. Oczywiście wszystko to z przymrużeniem oka. Polecam wszystkim tą prze dowcipną lekturę. Zwłaszcza tym, którym chodzenie do szkoły sprawia pewną trudność 😉 Z Kostkiem spędzicie rok szkolny rzeczywiście na wesoło.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo