Podczas Tygodnia Bibliotek odwiedzili nas uczniowie Szkół Podstawowych klas 1-3, którzy włączyli się w akcję Zbiórki Książek dla DPS oraz Zaczytani.org. Przygotowali zakładki do książek dla podopiecznych DPS oraz kartki z życzeniami zdrowia dla pacjentów szpitali.
Dzieci bardzo kreatywnie podeszły do zadania, przygotowane zakładki głównie przedstawiały zwierzątka oraz postaci z bajek, były przy tym bardzo wesołe i kolorowe. Na kartkach widniały kwiatki, serduszka, uśmiechnięte buźki, zwierzątka z origami i wiele innych elementów zdobiących, a w środku moc życzeń niosących otuchę i radość.
Po skończonej pracy plastycznej mali goście mieli okazję poznać zasady działania biblioteki oraz zwiedzić jej labirynty. Dzieci również podzieliły się swoimi książkami przekazując je na akcje. Wszystkim dzieciom w imieniu podopiecznych DPS oraz pacjentów szpitali dziękujemy.
W poniedziałek Pani Małgorzata Swędrowska w trakcie spotkania Do)wolność czytania z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: interesujące lektury i czytanie wrażeniowe w przedszkolu i w szkole – zaprezentowała ciekawe pozycje książkowe. Wskazała na znaczenie odpowiedniej aranżacji przestrzeni, umiejscowienia dzieci, wspólnego otwierania książki za pomocą hasła (piosenki, zagadki), opowiadaniu przy jednoczesnym ukazywaniu ilustracji, pracy z rekwizytem, przedłużeniu kontaktu dziecka z tekstem literackim. Zaprezentowała także autorską książkę: Elementarza w podskokach, uczestnikom przekazała scenariuszem do pracy z nim.
Kolejnego dnia, podczas seminarium, prelegentki dr hab. Natalia Walter i dr Agnieszka Iwanicka zwróciły uwagę na znaczenie multimediów w edukacji. Uznały, że Internet to dobra przestrzeń edukacyjna nie tylko do wytwarzania materiałów dydaktycznych, ale także do wspomagania edukacji szkolnej i pozaszkolnej. Stwierdziły, że edukacja pozaszkolna jest bardziej otwarta niż tradycyjna, łatwiej można poddać ją modyfikacji, dlatego jest atrakcyjna dla młodych ludzi. Zapoznały uczestników z wybranymi technologiami Web 2.0 jak portale społecznościowe, blogi i vlogi edukacyjne, wiki, serwisy wymiany multimediów, aplikacje internetowe przydatne w codziennej pracy nauczyciela. Spotkanie połączone było z promocją książek: Edukacyjne i społeczne wyzwania rzeczywistości cyfrowej, Zanurzeni w mediach. Konteksty edukacji medialnej oraz Internetowe wsparcie społeczne. Studium socjopedagogiczne.
W maju przeprowadziliśmy także 2 zbiórki książek – dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu (zebraliśmy ponad 100 publikacji) oraz dla dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w szpitalach we współpracy z Fundacją Zaczytani.org
Ponadto, tradycyjnie jak co roku czytelnicy mogli wziąć udział w quizie o bibliotece oraz zyskać przywilej wypożyczania większej ilości książek.
Dziękujemy wszystkim naszym Gościom za zainteresowanie i skorzystanie z naszej oferty.
Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
Rodzaj: | Biblioteki pedagogiczne |
---|---|
Telefon: | +48 61 851 88 01 |
Województwo: | wielkopolskie |
Adres: |
ul. Bułgarska 19 60-320 Poznań |
E-mail: | wypozyczalnia@pbp.poznan.pl |
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00
Celem działania Biblioteki jest wspieranie procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli, a także wspieranie działalności szkół, w tym bibliotek szkolnych, placówek oświatowo-wychowawczych, placówek kształcenia ustawicznego, placówek artystycznych, poradni psychologiczno pedagogicznych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, placówek doskonalenia nauczycieli oraz innych placówek oświatowych.
Ekspozycja
Zbiory
- Katalog księgozbioru - 196 729 rekordów
Placówki
Forum biblioteki