I góry odpowiedziały echem

Tytuł oryginalny:
And the mountains echoed
Autor:
Khaled Hosseini ...
Tłumacz:
Magdalena Słysz ...
Lektor:
Maria Seweryn
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2013-2020)
Legimi (2013-2020)
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (14 głosów)

Poruszająca opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, rodzinie i poświęceniu autora bestsellerów Chłopiec z latawcem oraz Tysiąc wspaniałych słońc.

Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu.

Opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, poświęceniu, wygnaniu i burzliwej historii Afganistanu rozciągnięta na trzy kontynenty i 60 lat historii.

„The Times”

Poruszająca trzypokoleniowa saga o poświęceniu, zdradzie i sile więzów rodzinnych.

„People”

O miłości, która nie zna granic czasu ani przestrzeni.

„Sunday Express”

Ukazuje prawdziwy, ludzki Afganistan w sposób, w jaki nie potrafią tego zrobić niekończące się wiadomości o bombach i terrorze talibów.

„Daily Express”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Podobała mi się ta pozycja. Nie chcę rozpisywać się,która z książek tego autora jest lepsza, nie chcę porównywać,czytając akurat tę przeżywałam to co w niej było zawarte. Jest to niby historia rodzeństwa,piszę niby,gdyż tak naprawdę jest tam więcej wątków,spora liczba postaci i ich opowieści,często zupełnie luźno powiązanych z głównymi bohaterami.Co najważniejsze jest tyle emocji zawartych w książce,tyle pięknych i jednocześnie skrajnych postaw ,ciekawych przemyśleń i to wszystko podane bardzo jasnym językiem,przyjaznym im wszystkim. Na pewno warto!
    +2 wyrafinowana
  • Nie wiem czy ja dokończę. Chaos jaki autor zafundował jest chyba nie do pokonania. Czytam i gubię się kompletnie w treści....
  • Najtrudniejsza je4go książka
  • Najsłabsza książka tego autora, nie byłam wstanie tego skończyć:(
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Khaled Hosseini Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros
Tłumaczenie:Magdalena Słysz Maria Seweryn Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros
Lektor:Maria Seweryn
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2013-2020) Legimi (2013-2020)
ISBN:978-83-7885-425-8 978-83-7885-720-4 978-83-7885-721-1 978-83-8125-302-4 978-83-8125-608-7 978-83-8125-870-8
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 31 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo