Ławrusznik

Autor:
Paulina Jurga
Wydawcy:
Wydawnictwo Otwarte (2022)
Legimi (2022)
XAUDIO (2022)
Wydane w seriach:
Seria gruzińska
ISBN:
978-83-67330-15-2, 978-83-8135-155-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.9 (8 głosów)

Zachwycający romans, który opowiada o uczuciach, emocjach, a także o bezwzględności i okrucieństwie w mafijnym półświatku.

W domu, w którym dorastał Igor, nie było miejsca na miłość. Od najmłodszych lat był przyzwyczajany do przemocy i uczony brutalnych zasad. Dlatego nikogo nie zdziwiło, że wstąpił do gruzińskiej mafii. Jako kanonieri qurdi musiał podporządkować się całkowicie zwierzchnikom. Nie miał prawa do własnych decyzji ani do własnego życia. Tym bardziej nie miał prawa się zakochać…

Jednak gdy poznał bezbronną i tajemniczą Sofię, jego zimne serce zadrżało. Zaczął odkrywać w sobie emocje, o które nigdy by się nie podejrzewał. Pragnął Sofii i poddał się gwałtownemu uczuciu. Zapomniał przez to o najważniejszej zasadzie worów – posłuszeństwie.

Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Ławrusznik" to świetna powieść przepełniona mrokiem, brutalnością i wybuchem niespodziewanego uczucia, na które nie ma miejsca w tym świecie. Pełno w niej ogromnych i skrajnych emocji. Czyta się ją z zapartym tchem, a zakończenie było dla mnie poruszające. • "Ławrusznik" to historia Rzeźnika, czyli Igora(poznanego w poprzedniej serii). Akcja zaczyna się kilkanaście lat wcześniej, gdy Igor miał 11 lat. Spotykamy też innych bohaterów z poprzedniej serii i wszystko pięknie się łączy w całość. Ta historia jest swego rodzaju dopełnieniem tego, co już zdążyliśmy poznać w serii rosyjskiej. Historia opowiedziana jest z perspektywy Igora i Sofii, dzięki czemu możemy ich jeszcze lepiej poznać, dowiedzieć się co czują i myślą. Bardzo mi się podobała.🙂 • Polecam przeczytać.🥰
  • Jeśli czytało się serię rosyjską tak naprawdę zna się cześć historii, tu mamy jej rozwinięcie. Mimo wszystko bardzo fajnie się czytało, pochłaniając kolejną stronę. Poznajemy Igora i jego rozterki, na naszych oczach zaczyna odczuwać, przestaje być bezwzględnym mordercą. Polecam i biorę się za kolejną część.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo