Drelich:

prosto w splot

Autor:
Jakub Ćwiek
Wydawcy:
Pulp Books (2023)
Wydawnictwo Marginesy (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-66671-87-4, 978-83-66671-88-1
978-83-66863-20-0, 978-83-967566-1-9
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
4.5 (6 głosów)

Marek Drelich to zawodowy złodziej, doskonały w swoim fachu. Zawsze skupiony na zadaniu, dokładny, opanowany, a gdy trzeba – bezwzględny i bezlitosny. Sprawia wrażenie człowieka, którego nie da się zaskoczyć i który prędzej czy później osiąga cel. Ale Drelich ma też drugie oblicze. To rodzinny facet, który stara się utrzymywać jak najbliższe relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Do tej pory, dzięki starannie wyznaczanym granicom i konsekwencji, udawało mu się te dwa życia trzymać z dala od siebie.

Okazuje się jednak, że nie wszystko ma pod kontrolą. Na przedmieściach Gdańska pewien gangster odkrywa właśnie długo skrywany sekret swojej żony. Tajemnicę, która wiąże się z Drelichem i która wystawi zarówno złodzieja, jak i jego najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czy walcząc o rodzinę Drelich wykaże się zawodowym profesjonalizmem? Czy wypracowywane latami sztuczki pozwolą mu ocalić jedyne, na czym mu naprawdę zależy?

Jedno jest pewne: sytuacji nie da się rozwiązać pokojowo!

Drelich: prosto w splot to dynamiczna powieść sensacyjna z domieszką thrillera, trzymająca w napięciu i przełamująca zgrane schematy. Konsultowana z zawodowcami pod kątem realizmu. To książka czerpiąca z najlepszych amerykańskich wzorców, ale też mocno osadzona w trudnej polskiej rzeczywistości.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dobrze się czytało. Ciekawa fabuła. Można jeszcze coś tego autora poczytać.
  • Świetna. • Chyba pierwszy raz czytałam sensację, w której nie ma pozytywnych bohaterów. To historia porachunków zawodowego złodzieja z mafią. Chociaż ten złodziej nie był taki zły 🤔, w sumie fajny facet, fajne relacje ma z byłą żoną i dziećmi a to już dużo 😉 Bardzo mi się podobała, nie mogłam się oderwać. Polecam
  • Wśród tegorocznych premier, które miałam okazję do dzisiaj przeczytać, jest to książka z najlepiej wykreowanymi bohaterami i najlepiej opowiedzianą historią. Siadając do niej wiedziałam, że sceny walki będą genialne. Wiedziałam, że styl snucia opowieści, będzie niczym miód na moje czytelnicze serce. Wiedziałam, że wszystkie wątki będą dopracowane najlepiej jak tylko było to możliwe, a za całą książką stoi solidny research. Jednak tego, jaką rolę będą w niej pełniły kobiety, to się nie spodziewałam. Są to kobiety, które nie są tłem dla męskich bohaterów. Kobiety silne, które dla swoich dzieci i osób, które są dla nich bliskie są w stanie zrobić wiele i wiele zaryzykować.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
kat.zaworska
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo