Przestań się oceniać:

jak pozbyć się nawyku osądzania i rozwinąć swój potencjał?

Tytuł oryginalny:
Judgement detox
release the beliefs that hold you back from living a better life,
Autor:
Gabrielle Bernstein
Tłumacz:
Karolina Bochenek
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2019)
Wydawnictwo Czarna Owca
Wydawnictwo Illuminatio Łukasz Kierus
ISBN:
978-83-66134-91-1, 978-83-66234-30-7
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
podręczniki
poradniki
publikacje popularnonaukowe
3.0

Uwolnij się od toksycznych emocji, zazdrości i poczucia winy!Kiedy oceniasz kogoś, zapewniasz sobie szybką dawkę poczucia racji i bycia lepszą od innych. Skutkiem ubocznym jest tłumione poczucie winy i wstyd, które są główną przyczyną wszelkich blokad psychicznych, niedowartościowania i poczucia osamotnienia. Dzięki tej książce poznasz proces sześciu kroków uwalniania się od osądów, co powoli ci: pozbyć się drobnych uraz wobec innych; zastąpić tendencję do atakowania współczuciem; naprawić swój kontakt z otoczeniem; wybaczyć sobie błędy popełnione w przeszłości; poczuć się lepiej ze sobą i osiągnąć emocjonalny spokój. Przejdź proces detoksu emocjonalnego, uwolnij się od swoich wewnętrznych blokad i ciesz się wspaniałym, pełnym pozytywnej energii życiem!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor: Gabrielle Bernstein • Tytuł: Przestań się oceniać • Pełny tytuł: Przestań się oceniać. Jak pozbyć się nawyku osądzania i rozwinąć swój potencjał • Tytuł oryginalny: Judgment Detox: Release the Beliefs That Hold You Back from Living A Better Life • Wydawnictwo: Kobiece • Liczba stron: 248 • Każdy z nas się ocenia. Porównując się do innych, nie wierząc w swoje możliwości, dołując się, sprawiamy, że nasza samoocena się obniża. Mamy poczucie winy, że nie jesteśmy wystarczająco w czymś dobrzy. Równie często oceniamy innych – by polepszyć sobie nastrój, by się odstresować. Jak się pozbyć tego odruchu? O tym mówi książka Gabrielle Berenstein pod tytułem Przestań się oceniać. • Autorka twierdzi, że ocenianie bierze się z braku miłości do samego siebie. Przez urazy, które mamy, jesteśmy bardziej podatni na oceny i przez to czujemy poczucie winy i nie jesteśmy dowartościowani. Oceniamy też innych, co wpływa na nasze relacje z otoczeniem, a potem też na to, że sami czujemy się źle, bo nie znając kogoś, jego sytuacji, potrafimy źle odebrać pewne zachowania. • W książce pojawia się system kilku kroków, których pokonanie ma doprowadzić do pozbycia się nałogu oceniania, a przynajmniej do uświadomienia go sobie i ograniczenia. Są one związane z różnego rodzaju przemyśleniami. Nie są trudne w realizacji, jak cały program proponowany przez autorkę – niepotrzebne nam dodatkowe wyposażenie czy drogie składniki. Cały program naprawczy odbywa się w nas samych. • Plusem pozycji jest narracja. Nie jest to sztywny poradnik, autorka ma świadomość, że posiada czytelników i zwraca się do nich bezpośrednio. Zaletą jest też fakt, że wplata w swój poradnik wiele historii osobistych. Dzięki temu pokazuje, że nawet ona, która teraz uznawana jest za guru w sprawach nieoceniania się, miała czasem sytuacje, które na pewno przechodzą jej czytelnicy. To dobrze, bo wypada wtedy bardziej ludzko. • Mimo że lubię wszelkiego rodzaju przewodniki duchowe, ten nie przypadł mi do gustu. Spodziewałam się pozycji lepiej napisanej, w której znajdę rady, jak przestać się oceniać. Jasne, to wszystko tu jest, ale mocno związane jest to z duchowością, miłością, samoakceptacją, co nie do końca mi odpowiadało. Chciałam poznać bardziej psychologiczny wymiar tego problemu, zrozumieć, skąd się bierze i co o nim mówią naukowcy, tymczasem autorka postawiła na inny aspekt i nie przekonała mnie do niego. • Temat poradnika jest ważny, uniwersalny i ponadczasowy. Jeśli lubicie różne spojrzenia na pewne zagadnienia, możecie sięgnąć z ciekawości. Jednak jeśli szukacie solidnych porad, nie do końca jest to pozycja dla was.
  • Książka nawet dobra, ale miałam parę "ale" po lekturze. Poradnik porusza ważną kwestię, ale częściowo nie przystaje do polskiej rzeczywistości.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo