Kiedy zniknę

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:
Novae Res-Wydawnictwo Innowacyjne (2018-2023)
Legimi (2018-2023)
Wydawnictwo Novea Res (2018)
ISBN:
978-83-8083-808-6, 978-83-8083-926-7
978-83-8219-876-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
3.8 (12 głosów)

Co zrobiliście tamtego lata? Mateusz to utalentowany gitarzysta i autor pięknych piosenek. Razem z matką i siostrą mieszka w niewielkiej Rokietnicy. Kiedy otrzymuje szansę na zrobienie kariery rockowej, nie waha się ani chwili, aby wyrwać się z dusznego, przeoranego podziałami miasteczka i zapewnić sobie lepszą przyszłość. Jednak gdy wszystko wydaje się wreszcie układać, na jaw wychodzi tajemnica z przeszłości. Mateusz, chcąc nie chcąc, będzie musiał się z nią zmierzyć i ponieść konsekwencje wydarzeń, które miały miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Kiedy zniknę to pierwsza część dylogii o dawnych sekretach i dramatycznych decyzjach, oraz o tym, że dzieci nie powinny odpowiadać za grzechy rodziców. WKRÓTCE DRUGI TOM, ZATYTUŁOWANY „KIEDY WRÓCĘ”. Historia Mateusza i jego przyjaciół pochłonie Cię bez reszty. Nawet gdy na moment odłożysz tę książkę, zostaniesz w niej. Obiecuję, że będziesz zastanawiać się DLACZEGO? oraz CO DALEJ? Karolina Krakowiak, lottaczyta.pl Kiedy zniknę to prawdziwa bomba, która wybucha w najmniej spodziewanym momencie. Gorąco polecam! Ewelina Nawara, www.myfairybookworld.blogspot.com Kiedy zniknę to powieść wielu bohaterów, pełna tajemnic, zakrętów losu i miłości. To bezgraniczny ocean emocji, który Was pochłonie, ale spokojnie - nauczycie się oddychać pod wodą. Angelika Zdunkiewicz, www.lustrorzeczywistosci.pl Agnieszka Lingas-Łoniewska – wrocławska pisarka tworząca powieści łączące sensację i kryminał z romansem, zwana przez swoich czytelników „Dilerką Emocji”. Autorka ponad dwudziestu powieści i współautorka kilku antologii. Założycielka projektów „Czytajmy Polskich Autorów” oraz „Pisarka czyta”. Wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach autorskich karmę w akcji „Karma zamiast kwiatka”. Ma fanklub czytelniczy, zwany „Sektą Agnes”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • 'Kiedy zniknę'' to historia o sile przyjaźni i zaufaniu, ale również o walce z przeciwnościami losu. To siła młodych ludzi, którzy walczą o swoje szczęście. Wspierają się i są dla siebie ważni. Książka uczy nas, że nie pieniądze i pochodzenie są najważniejsze, a charakter i uczucia. Przyjaciele i rodzina to osoby, które powinny być blisko i czuwać przy swoich najbliższych, a nie odwracać się od nich gdy pojawią się problemy. Jedno wydarzenie może zmienić przyszłość oraz wpłynąć na wielu ludzi. A jeden błąd może komuś zniszczyć życie. Bardzo fajna książka chociaż typowa młodzieżówka. Jednakże porusza ważne tematy: miłości, zdrady, przestępstwa, milczenia, samotnego rodzicielstwa, itp. Autorka dawkuje nam emocje i odkrywanie tajemnic powoli. Na początku książki czułam się w niej bardzo zagubiona, ale im dalej tym lepiej. Książka ciekawa i wciągająca.Polecam.
  • Harlequin dla nastolatek z mini­mali­styc­znym­ wątkiem kryminalnym. Niestety lektura żenująca na każdym poziomie. Saga Zmierzchu to przy tym arcydzieło.
  • Bardzo dobra książka...polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo