• 'Kiedy zniknę'' to historia o sile przyjaźni i zaufaniu, ale również o walce z przeciwnościami losu. To siła młodych ludzi, którzy walczą o swoje szczęście. Wspierają się i są dla siebie ważni. Książka uczy nas, że nie pieniądze i pochodzenie są najważniejsze, a charakter i uczucia. Przyjaciele i rodzina to osoby, które powinny być blisko i czuwać przy swoich najbliższych, a nie odwracać się od nich gdy pojawią się problemy. Jedno wydarzenie może zmienić przyszłość oraz wpłynąć na wielu ludzi. A jeden błąd może komuś zniszczyć życie. Bardzo fajna książka chociaż typowa młodzieżówka. Jednakże porusza ważne tematy: miłości, zdrady, przestępstwa, milczenia, samotnego rodzicielstwa, itp. Autorka dawkuje nam emocje i odkrywanie tajemnic powoli. Na początku książki czułam się w niej bardzo zagubiona, ale im dalej tym lepiej. Książka ciekawa i wciągająca.Polecam.
  • Harlequin dla nastolatek z mini­mali­styc­znym­ wątkiem kryminalnym. Niestety lektura żenująca na każdym poziomie. Saga Zmierzchu to przy tym arcydzieło.
  • Bardzo dobra książka...polecam
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo