Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
turajweronika56
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    turajweronika56
    Spodobał mi się pomysł autorki na książkę: legenda o wiedźmie, znikające dzieci, tajemniczy przybysz z nikąd. Co do kreacji bohaterów, mam trochę pytań. . Dlaczego Lexi była aż tak zainteresowana obcym, że musiała w nocy wychodzić by go znaleźć? Rozumiem, że nic w Blisku się nie działo, ale to nie znaczy że musisz szukać zagrożenia i narażać się na niebezpieczeństwo. Dlaczego , skoro w nocy znikały dzieci Lexi zostawiała Wren bez opieki? Nie zżyłam się jakoś mocno z bohaterami, moim faworytami zostały Magda i Dreska. Żałuje, że motywy działań Lexi nie zostały bardziej rozbudowane, jej relacja z Cole'em też była trochę na siłę. Książka miała spory potencjał, ale czuję że został on trochę zmarnowany. • 2.75 🌟
  • [awatar]
    turajweronika56
    Jest to książka lekka, przyjemna , która jednocześnie porusza dosyć istotny problem występujący w społeczeństwie. Czyta się ją mega szybko, styl pisania autorki zachęca do dalszej lektury i nie odkładania książki na bok. Kocham rodzinę Garstków, relacje rodzinne w tej książce >>>.
  • [awatar]
    turajweronika56
    "W normalnym państwie - odpowiedział - istnieją ludzie zadowoleni, średnio zadowoleni i niezadowoleni. W państwie, w którym wszyscy są zadowoleni, zachodzi podejrzenie, że wszyscy są niezadowoleni. Tak czy owak, tworzymy zwartą całość." • Książka porusza temat niełatwy- łagrów sowieckich. Pomimo swojej tematyki książkę przeczytałam dosyć szybko. W niektórych momentach czułam się niedobrze czytając, ze względu na rzeczywistość obozową.
  • [awatar]
    turajweronika56
    Nie potrafię nazwać tej książki reportażem, ponieważ jest ona chaotycznym zbiorem różnych opowiadań autorki o fiestach. Niektóre z nich faktycznie były ciekawe, ale nie bawiłam się zbyt dobrze czytając.
  • [awatar]
    turajweronika56
    Narracja, której tak obawiałam się w tej książce ostatecznie nie była taka zła, dosyć szybko ogarnęłam co się dzieje. Dosyć zaciekawił mnie ten dystopijny świat, w którym balkony czy ozdoby uznaje się za zbędne, ponieważ ulegną one zniszczeniu podczas trzęsień ziemi. Kreacja bohaterów również na plus, co nie znaczy że ich kocham, w moim dobrym dniu ich toleruje. W połowie książki zaczęłam się nudzić, dopiero podczas końcówki akcja mocno ruszyła do przodu. Brakowało mi jakiejkolwiek mapy, która pokazywałaby miejsca , w których rozgrywały sie dane wydarzenia. Świat jest ciekawie zbudowany, nadal nie dokońca rozumiem podziały społeczne, ale raczej sięgnę po 2 tom.
Ostatnio ocenione
1
...
3 4 5 6 7
  • Godzina zero
    Christie, Agatha
  • Wywieranie wpływu na ludzi
    Cialdini, Robert B.
  • fakty i mity
    Beauvoir, Simone de
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo