Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
k.labowska
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    k.labowska
    Gdy wąż trafia do gniazda żmii, szybko zagęszcza się atmosfera. Jest parno, jest duszno i nie ma dokąd uciec. Każdy bohater ma swoją prawdę i każdy jest przekonany o słuszności swoich czynów, bo czy w tych okolicznościach można by postąpić inaczej. Cóż poradzić, gdy mleko sie rozlało, a wszelka próba naprawy wyrządzonego zła przynosi jeszcze więcej… zła. Ta opowieść nie może skończyć się dobrze. Co się dzieje z ludźmi, gdy uwolnią swoje lęki, nadzieje, rozczarowania, gdy otworzą swoją duszę. Świetny portret psychologiczny bohaterów. Jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak świetnie wykreowanymi ludzkimi charakterami. Cała fabuła jest przesiąknięta mrokiem i strachem. Polecam z całego serca.
  • [awatar]
    k.labowska
    Nigdy nie pomyślałabym, że tak świetnie można pisać o… firmie. W tej książce nie było ani jednej nudnej strony. Pasjonujący obraz Coca-Coli. Wzloty i upadki. Czym inspirowali się twórcy przy tworzeniu napoju? Jak odkrywali siłę działań marketingowych? Jak wykorzystywali władzę, którą zapewnił im niewinny napój? Czy koncern ma szansę przetrwać? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor w sposób rzeczowy i bardzo ciekawy.
  • [awatar]
    k.labowska
    Wprawdzie bardziej mnie urzekła „Wyspa niebieskich lisów” tegoż autora, chociaż dla osób, które pierwszy raz sięgają po tego rodzaju literaturę ta pozycja będzie lepsza. Losy bohatera są przedstawione w przystępny i ciekawy sposób.
  • [awatar]
    k.labowska
    Zafascynowały mnie te legendy. Sama Moskwa skrywa wiele tajemnic i chętnie o nich poczytałam. To było moje pierwsze spotkanie z autorem i z pewnością nie ostatnie.
  • [awatar]
    k.labowska
    Bardzo szczegółowy opis wyprawy. Przez cały czas czułam się uczestnikiem wydarzeń. Warto przeczytać, choć książka nie dla każdego
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo