Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
6 7 8
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Niezwykła, nietypowi bohaterowie i nie spotykane klimaty.On niezdarny brzydal, ona głupia puszczalska, która tragicznie kończy na samym początku, i dobrze, bo właśnie wtedy wszystko się zaczyna. Przenosimy się dzięki Ciotce do magicznej krainy, pełnej legend, twardych, jednocześnie bardzo ludzkich mieszkańców gdzieś z końca świata.Dużo naprawdę dziwnych zdarzeń i bardzo zwykłe, a jednocześnie trudne życie tworzą nie spotykany klimat tej śnieżno-morskiej historii.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Nie zawiodłam się na panie Sebastianie i miałam gmatwaninę jak się patrzy!Rzecz dzieje się na statku turystycznym, który przypomina spore miasto i tak funkcjonuje. W czasie urlopu trzeba przyznać miejsce odpowiednie. Wchodzimy na pokład, tylko pytanie czy z niego zejdziemy? Niektórzy giną bez śladu! Na Sułtanie mnóstwo atrakcji wszelakich i dodatkowo spora grupa psychopatów i innych dziwnych osobników, którzy zapewniają nam spore emocje. Ja bawiłam się znakomicie, polecam ten zakręcony rejs!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Nie przekonała mnie ta pozycja, nie przyciągnęła mnie do siebie historia Marii Sireny. Może nie trafiłam z książką w czas. Może nie pasuje ona na lato, na urlop. Wg mnie jest smutna. Chora, stara kobieta opowiada o swoim tragicznym życiu: stracone dzieciństwo, młodość w okresie walk o niepodległość, miłość bez szans na przyszłość, utrta syna, śmierć męża, brak więzi z córką to wszystko przygnębia. Trzeba jednak przyznać, że to samo życie.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książka dobra, ale żeby to była pozycja roku to chyba trochę na wyrost .Owszem akcja wciąga, zastanawiamy się kto i kiedy, ale toczy się spokojnie, bez tego dreszczyku, który pojawia się przy czytaniu tego gatunku.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Lubię takie historie z życia wzięte, pełne walki i niepewności.Ciekawe są zwierzenia bohatera z tego co się z nim dzieje, co się w nim dzieje.Boimy się tego czego nie znamy, a historia chłopca w czerwonej sukience przybliża nam wiele aspektów w związku z osobami zmieniającymi płeć. Jestem pełna podziwu i szacunku dla Rodziców Macieja, i całej rodziny, która się nie wyparła syna, a jeszcze go wspierała. Polecam.
Ostatnio ocenione
1
...
27 28 29 30 31
  • Podróż na liściu bazylii
    Mazurek, Krzysztof
  • Kamieniarz
    Läckberg, Camilla
  • Noszę jego nazwisko
    Lebert, Norbert
  • Ręka mistrza
    King, Stephen
  • Ogród Leoty
    Rivers, Francine
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo