Ogród Leoty

Tytuł oryginalny:
Leota's garden
Autor:
Francine Rivers
Tłumacz:
Małgorzata Pawlikowska
Wydawca:
Instytut Wydawniczy Pax (2005-2016)
Wydane w seriach:
Feniks
Feniks - Instytut Wydawniczy "Pax"
Z feniksem
ISBN:
83-211-1713-9, 978-83-211-1798-0
83-211-0713-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (6 głosów)

Kolejna powieść autorki wielu bestsellerów to rozgrywająca się współcześnie typowa historia rodzinna. Tajemnica sprzed lat wpływa na życie kilku pokoleń kobiet: tytułowej Leoty - starszej pani "z charakterem”, jej despotycznej i zrzędliwej córki oraz spontanicznej, otwartej na ludzi wnuczki. W tej opowieści o samotności, braku porozumienia z najbliższymi i wielkiej tęsknocie za miłością czytelnik znajdzie żywo nakreślone postacie, sytuacje zabawne i tragiczne, niebłahe problemy i pytania znane z codziennego życia każdego z nas.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Moja opinia: • W pierwszym kontakcie niewiele mówiący tytuł ,w trakcie czytania odsłaniał swoją głębie i co najmniej dwojakie znaczenie.Kto czytał już jakąś pozycję tej autorki wie,że są to książki pełne wiary,nadziei,miłości, i taką okazała się również ta historia.Rzecz dzieje się gdzieś,nie to istotne, ale poruszane sprawy dotykają każdego z nas.To problem samotności w rodzinie,potrzeba miłości - takiej bezwarunkowej,zrozumienia ,akceptacji i najtrudniejszy - wybaczenie.Poznajemy wielopokoleniową rodzinę,z niewyjaśnioną przeszłością,która nie daje spokoju wszystkim członkom,która dzieli tych, którzy tak naprawdę się kochają i tęsknią za sobą. A ogród? W nim zaczęło się życie pierwszych ludzi,jest synonimem raju,a tytułowy był powodem kłótni i miejscem pojednania .Taka książka, która daje do myślenia,i która daje nadzieję, że wszystko jest możliwe.
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo