Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
biuro11
Najnowsze recenzje
1
...
21 22 23
...
96
  • [awatar]
    biuro11
    Maja młoda Pani psycholog dziecięca, spotyka w klubie przystojnego faceta Pawła, który podąża za nią krok w krok. Ich spotkanie nie było przypadkowe. Maja poznaje jego brata Roberta, a także ich dom koło Szczytna. Co wiąże z Mają rudą piękność, która nawiedza ją w snach. Na rozwiązanie tej zagadki trzeba poczekać do następnych tomów. Tom 2 - Mroki Łowisk i tom 3 - Jagoda.
  • [awatar]
    biuro11
    Wzruszając opowieść o losie Marty, której los nie oszczędził, ale znalazła w sobie siłę, żeby rozstać się z mężem alkoholikiem. Po latach wraca do rodzinnego domu jej siostra bliźniaczka , a Mikołaj w którym się zakochała robi wszystko, żeby byli razem. Jak zwykle Anna Kasiuk stanęła na wysokości zadania. Polecam.
  • [awatar]
    biuro11
    Świetnie zbudowana akcja, zaskakujące zdarzenia i wciągająca historia Fallon i Bena. Czyta się wyjątkowo szybko z oczekiwaniem co przyniesie zakończenie.
  • [awatar]
    biuro11
    Dobry Triller psychologiczny , czyta się go jednym tchem, zaskakujące zwroty akcji. Polecam
  • [awatar]
    biuro11
    Obsesyjna miłość, problematyczna młodość główne bohaterki Sloan, w końcu uczucie które przychodzi nagle, ale z wzajemnością . Oczywiście sięgam po książki Colleen Hoover , po obejrzeniu filmu It ends with us i przeczytaniu 2 części It starts with us, zobaczę czy się nie zawiodę.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo