Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
biuro11
Najnowsze recenzje
1
...
20 21 22
...
96
  • [awatar]
    biuro11
    To taka banalna powieść o miłości , aczkolwiek w kontekście całej treści nie rozumiem jej zakończenia. Nie wiem czy bym poleciła. Nic w tej książce szczególnego się nie dzieje, żeby po nią sięgać.
  • [awatar]
    biuro11
    To taka poprawnie ładna książka. Czytałam wiele lepszych książek polskich autorek . Oczywiście mogę tę książkę polecić, jest w niej wzruszenie, miłość, oddanie, ale to tyle.
  • [awatar]
    biuro11
    Wiadomo było od początku, że ta opowieść nie skończy się dobrze, ale i tak ją polecam.
  • [awatar]
    biuro11
    Uwielbiam książki Anny Kasiuk , Opowieść o Łowiskach w pewnych momentach trochę się dłuży. Chciałoby się w pewnym momencie powiedzieć, kiedy będzie koniec. W sumie to jednak piękna i wzruszająca historia młodej Pani psycholog i 2 braci spod Szczytna, za którymi ciągnie się rodzinna klątwa. To opowieść o przyjaźni i miłości.
  • [awatar]
    biuro11
    Uwielbiam książki Anny Kasiuk. Za zakrętem, to historia Agnieszki, której rodzice giną w wypadku samochodowym. Ona zostaje z 5 letnim bratem Dawidem. Aga postanawia sprzedać dom po rodzicach i wyjechać z Torunia. Jadą w kierunku gór. Aga jest przekonana, że śmierć jej rodziców to nie był wypadek tylko zabójstwo. Obie z mamą były świadkami morderstwa, a mama zdecydowała się zeznawać na policji. Gdy zatrzymuje się w domu Anieli i jej synów zaczyna pomagać prowadzić pensjonat. Zakochuje się w Jacku młodszym synu Anieli, budują wspólny dom i wychowują Dawida. Piękna wzruszając opowieść o miłości , oddaniu i wsparciu.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo