Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
[awatar]
Opole MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 77 454 80 30
Województwo: opolskie
Adres: Minorytów 4
45-017 Opole
E-mail: sekretariat@mbp.opole.pl

Biblioteka Główna

Poniedziałek 12:00 – 19:30
Wtorek 09:00 – 19:30
Środa 09:00 – 19:30
Czwartek 09:00 – 19:30
Piątek 09:00 – 19:30
Sobota 09:00 – 15:00

Najnowsze recenzje
1
...
7 8 9
...
50
  • [awatar]
    Opole MBP
    Czy świat, w którym żyją starożytni bogowie jest lepszy i bezpieczniejszy od tego, który znamy? Przykład miasta Alante, pełnego nadzwyczajnych istot i zwykłych ludzi pokazuje, że świat mitycznych półbogów to miejsce, w którym szerzą się nies­praw­iedl­iwoś­ć i dyskryminacja, a posiadacze boskich mocy nie zawsze wykorzystują je w dobrych celach. Niepozorna dziewczyna o imieniu Io jest najmłodszą z trzech sióstr, potomkiń greckich Mojr. Dziewczyna ma ogromną moc i z łatwością może kontrolować nici życia innych istot. Woli jednak nie nadużywać swych zdolności i pomagać innym. Swój dar wykorzystuje w pracy prywatnego detektywa. Kiedy w mieście pojawiają się groźne Zmory, Io musi zmierzyć się z nieb­ezpi­ecze­ństw­em i swoją przeszłością, aby uratować mieszkańców Alante i swoich najbliższych.
  • [awatar]
    Opole MBP
    Książka, która zyskała uznanie dzięki swojemu unikalnemu podejściu do tematu i głębokiemu zanurzeniu w kulturze i sztuce. Schlesser, znany z wnikliwego badania dzieł sztuki, podejmuje próbę zrozumienia tajemnic i symboliki związanych z jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów w historii – „Mona Lisą” Leonarda da Vinci. Książka oferuje nową perspektywę na jedno z najważniejszych dzieł sztuki w historii. Thomas Schlesser pisze w sposób przystępny, ale jednocześnie dogłębny, co sprawia, że książka jest zarówno interesująca dla laików, jak i dla osób głęboko zaznajomionych z historią sztuki. Nie tylko analizuje techniczne aspekty obrazu, ale także zagłębia się w kwestie psychologiczne i filozoficzne związane z percepcją i interpretacją sztuki. Skłania czytelnika do refleksji nad tym, jak interpretujemy sztukę i jakie emocje wywołuje ona w nas.
  • [awatar]
    Opole MBP
    Wciągająca powieść, skutecznie łącząca elementy kryminału i thrillera psyc­holo­gicz­nego­. Fabuła obraca się wokół tajemniczego, opuszczonego domu, który staje się centrum zagadkowych wydarzeń i niepokojących odkryć. Lindmo tworzy sugestywną atmosferę pełną napięcia i niepewności, prowadząc czytelnika przez zawirowania intrygującej narracji. Fabuła wciąga od pierwszej strony dzięki złożonym postaciom i zaskakującym zwrotom akcji. To idealna propozycja dla miłośników literatury, którzy cenią sobie dobrze skonstruowane zagadki i emocjonujące śledztwa.
  • [awatar]
    Opole MBP
    Cytując Macieja Siembiedę jest to „piękna i ważna książka”. Maria Paszyńska oddaje głos bohaterkom, które zbyt długo pozostawały w cieniu historii. Jej książka to nie tylko literackie arcydzieło, ale także niezwykle istotny dokument o roli kobiet w czasie okupacji i Powstania Warszawskiego. Autorka z ogromną wrażliwością i dokładnością historyczną przedstawia losy bohaterek, pokazując, jak wielką rolę odegrały w walce o niepodległą Polskę. To opowieść o odwadze, poświęceniu i solidarności w obliczu niew­yobr­ażal­nych­ trudności. Paszyńska nie tylko ożywia postacie, które zasługują na pamięć, ale także składa hołd wszystkim kobietom, które brały udział w walce o wolność.
  • [awatar]
    Opole MBP
    "Pino" to poruszająca opowieść osadzona w dystopijnym świecie przyszłości. Historia opowiada o samotności, ludzkich uczuciach i znaczeniu więzi międzyludzkich w świecie, gdzie technologia zdaje się dominować nad czło­wiec­zeńs­twem­. To manga skierowana przede wszystkim do dojrzałych czytelników, którzy cenią sobie opowieści o głębszym przekazie i nie boją się trudnych tematów. Manga z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zainteresowanym filozoficznym podejściem do tematów technologii i człowieczeństwa.
Ostatnio ocenione
  • koniec czerwonego człowieka
    Aleksijewicz, Swietłana
  • Dom tęsknot
    Adamczyk, Piotr
  • Kto ty jesteś
    Szczepkowska, Joanna
  • Córka rabina
    Mann, Reva
smarcelaczok
t.romaniak
annajczerniak
gordzies
patrycja.wicher87
o.sormolotova
magdaszczepaniak
jolanta.rachtan
kazia.rybka
agnieszka092
e.cechowska
agatkapytlas
julag2003
gosiakazia
szmorad
magann
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo