Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi
[awatar]
Wielka Wieś GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 124191687
Województwo: małopolskie
Powiat: krakowski
Adres: Plac Wspólnoty 1
32-085 Szyce
E-mail: biblioteka@wielka-wies.pl

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 9:00 - 17:00
wtorek 8:00 - 19:00
środa 9:00 - 17:00
czwartek 9:00 - 17:00
piątek 9:00 - 17:00

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.gbpwielka-wies.pl

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
15
  • [awatar]
    Wielka Wieś GBP
    Choć Julian Tuwim nazwał go "Homerem warszawskiej ulicy i warszawskiego języka", jego twórczość spotykała się z różnym odbiorem. Krytycy literatury tacy jak Jan Błoński i Zygmunt Lichniak zarzucali mu nadmierną popularyzację gwary warszawskiej, a w 1951 r. wszystkie jego utwory zostały ocenzurowane i usunięte z bibliotek. • "Wiech" - bo o nim mowa - z zacięciem obnażał słabe strony warszawiaków, kąśliwie i z ironią opisywał barwne życie stolicy. Gwara, której eksponowanie spotykało się z oburzeniem, dziś jest jedną z nielicznych pamiątek po przedwojennej Warszawie. • "Dmuchnij pan w balonik" to napisane ciętym językiem felietony, które czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy ich także słuchać, i to w znakomitej interpretacji Jana Kobuszewskiego. • Mistrzowie słowa wielcy aktorzy czytają wielką literaturę. Każdy z 20 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis na temat pisarza i jego dzieła. 20 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać. 20 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3. (nota wydawcy)
  • [awatar]
    Wielka Wieś GBP
    Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najd­robn­iejs­zego­ śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary. Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia, musi postawić sobie pytanie - czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy? (nota wydawcy) • Spektakularny sukces powieści Nie mów nikomu uczynił z Cobena megagwiazdę współczesnego thrillera. Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki pojawiające się niemal na każdej stronie, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy jego pisarskiego stylu.
  • [awatar]
    Wielka Wieś GBP
    Na malowniczej Gotlandii, podczas sezonu turystycznego, zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Podejrzenie pada na jej męża, jako że poprzedniego wieczora widziano, jak doszło między nimi do burzliwej kłótni. Inspektor Anders Knutas, po zapoznaniu się ze sprawą, rozpoczyna rutynowe dochodzenie. Parę dni później zostaje odnalezione ciało innej młodej kobiety zamordowanej w podobny sposób. Śledztwo zaczyna się komplikować, a inspektor musi pogodzić się z faktem, iż przyjdzie mu się zmierzyć z szalejącym na wyspie psychopatycznym zabójcą. Jego wysiłki wspierać będzie dociekliwy dziennikarz Johan Berg, który pomoże mu zebrać w całość fragmenty tej skomplikowanej i przerażającej układanki, a także dołoży wszelkich starań, aby poznać logikę mordercy i odtworzyć historię ofiar. (nota wydawcy)
  • [awatar]
    Wielka Wieś GBP
    Kolejny po „Pippi” i „Dzieciach z Bullerbyn” audiobook z bestsellerowej serii „Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren”. • Czy zły sen i drapiący sweterek, to wystarczający powód, żeby mieć zły humor. Dla Lotty jak najbardziej. Dla Lotty to również wystarczający powód, żeby wyprowadzić się z domu. Czy na zawsze? Posłuchajcie sami. • Książka ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. (nota wydawcy)
  • [awatar]
    Wielka Wieś GBP
    Joanna Chmielewska o KLINIE powiada, ze jej pierwsza powieść narodziła się z pomyłek telefonicznych. Dziś podobne usterki maszyn, jak te które napędzały akcję KLINA, zdarzają się radykalnie rzadziej... jednak cała zasada intrygi do dziś zostaje bez zmian. Każdemu z nas może się przecież zdarzyć, że wciśnie raz albo drugi błędny numer, prawda? Rezultaty zaś bywają całkowicie niep­rzew­idyw­alne­... Obsada: Danuta Stenka, Henryk talar, Joanna Koroniewska, Marek Frąckowiak. (nota wydawcy)
Ostatnio ocenione
Brak ocen
Jerzmanowice PiGBP
karolinaswojtun
g.konopinska
beatakw1
klaudia.bajson
dorota.kmita
bziobrowska
etobiasz81
kkorepta7
gosiafryc2
kamil.domanski
jan.kowalczyk45
marcindrapala
kasiabrzyska
Lotta
tomasz.adamczyk
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo