Co się dzieje w lesie

Tytuł oryginalny:
If you go down to the woods today
Autor:
Rachel Piercey
Ilustracje:
Freya Hartas
Tłumacz:
Maciejka Mazan
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2022-2025)
Wydane w seriach:
W misiowym lesie
Brown Bear Wood
ISBN:
978-83-10-13704-3, 978-83-10-14300-6
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
poezja
wiersze
2.0

Zabawa w otoczeniu przyrody i zwierząt czeka na dzieci! "Co się dzieje w lesie" to dla nich zaproszenie do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie. Zapowiada się ciekawa i pełna wrażeń wyprawa! Sympatyczny miś mieszka w lesie, lecz nie jest tam sam. Ma wielu kolegów a poza tym to miejsce tętni życiem w dzień i w nocy. Tyle się dzieje, że najlepiej to pokazać. Dzięki temu pociechy ujrzą las o każdej porze roku. Mogą też oczekiwać wielu niespodzianek! Podczas podróży z misiem dzieci odkryją fascynujące miejsca, poznają nowych przyjaciół i oczywiście przeżyją wiele przygód. W letni upalny dzień nad stawem znajdą ochłodę. Zajrzą do leśnej szkoły, jak i pochlapią się w kałużach. Zostaną zaproszone również na urodziny króliczka i na olimpiadę. Poza tym wybiorą się na piknik i rozpalą ognisko. Jesienią pożegnają odlatujące ptaki, a zimą wezmą udział w uczcie z wieloma pysznościami. Jakich atrakcji mogą się jeszcze spodziewać? Książka zawiera przyjemne rymowane wierszyki, zadania oraz ponad 200 rzeczy do znalezienia. Na końcu książki znajdują się informacje na temat przyrody. Dla najmłodszych są one prawdziwą skarbnicą bezcennej wiedzy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wyszukiwanka dla młodszych dzieci czytających aktywnie z rodzicem; polecenia odnalezienia wskazanych zwierzątek czy sytuacji są w formie pisemnej, ktoś musi pomóc je odczytać. Sam fakt, że są, można zaliczyć na plus, jeśli dorosły jest zmęczony i ciężko mu się wykazać inwencją twórczą. Na minus, jeśli patrzeć przez pryzmat pobudzania kreatywności i samodzielności. Ale w sumie nikt nie broni zdania się wyłącznie na siebie. • Bardzo szczegółowe, mocno zapełnione i "naćkane" ilustracje ratuje przyjęta kolorystyka - w całej książce, choć jest kolorowo, to nie nazbyt krzykliwie i męcząco. • Treści nijak się mają do faktycznego funkcjonowania lasu. Zwierzęta są silnie zant­ropo­morf­izow­ane. Dla mnie to najsłabszy aspekt pozycji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo