Fluff

Autor:
Natalia Osińska
Ilustracje:
Mariusz Andryszczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Agora (2019)
Legimi (2019)
Wydane w seriach:
Fanfik
ISBN:
978-83-268-2807-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Czy jest coś ważniejszego, kiedy ma się 18 lat, niż przygotowania do matury?Tak. Dla Matyldy to przypadkowy komentarz pod fanartem, który wrzuciła do sieci. Komentarz i jego autorka. Znajomość z Wiką, tajemniczą dziewczyną z Internetu, zmusi Matyldę do zadania sobie najtrudniejszych pytań. Kim jestem? Czego chcę? Jak sobie z tym WSZYSTKIM dać radę?Bo Matylda woli pozostać wiecznym przeciętniakiem niż narazić się na utratę popularności. Wika wręcz przeciwnie: nigdy nie przejdzie niezauważona. Pod kolorowymi perukami, grubą warstwą makijażu i ekscentrycznymi strojami ukrywa swoje prawdziwe ja. W dodatku ma bujną przeszłość, lecz tylko wirtualną.Czy dziewczyny odnajdą się w labiryncie dotąd nieznanych im uczuć? W realu czeka je prawdziwa gonitwa myśli, plątanina emocji i walka o siebie. Przed nimi prawdziwy test wchodzenia w dorosłość kto zda go lepiej? Dwie nastolatki czy ich pełnoletni najbliżsi?Fluff to kolejna mądra i wzruszająca książka Natalii Osińskiej. Autorka Fanfika i Slasha oddaje głos tym, którzy na co dzień milczą. Tę historię powinien poznać każdy: i nastolatki, i rodzice, dla których świat ich dzieciaków pozostaje często wielką łamigłówką.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po tą książkę nie spodziewałam się po niej nic szczególnego. To była pierwsza książka tej autorki która trafiła w moje ręce, a o fabule wiedziałam tyle, co z opisu na okładce. Mimo moich niskich oczekiwań od razu zakochałam się w tej książce, nawiązałam ogromną więź z bohaterkami tej książki. Fabuła opiera się na dosyć prostym wątku, lecz porusza przy tym wiele ważnych tematów i moim zdaniem w dobry sposób porusza problemy, z którymi mogą zmagać się przeciętni nastolatkowie, tym bardziej ci należący do społeczności LGBT. Pomimo poruszania ważnych tematów książka nie jest ciężka do czytania, osobiście wielokrotnie uśmiałam się w trakcie lektury. Nie umiem wyrazić w słowach jak bardzo uwielbiam tą książkę i jak często polecam ją moim znajomym.
  • niestety trochę się zawiodłam, wydaje mi się, że autorka postanowiła być bardziej młodzieżowa od większości dzisiejszej młodzieży. • może też po prostu nie do końca przemówiła do mnie zmiana głównego bohatera - oczywiście Tosiek i Leon przewijają się przez całą książkę, ale myślę, że mają oni o wiele większy potencjał niż tutejsze dziewczyny. • ale to tylko ja oczekiwałam czegoś innego, może Ty się nie zawiedziesz!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo