Zawracanie głowy

Autor:
Monika B. Janowska ...
Lektor:
Maria Kozłowska
Wyd. w latach:
1013 - 2023
ISBN:
978-83-7785-122-7, 978-83-7785-251-4
978-83-7785-122-77
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (2 głosy)

Adrianna ma wyjątkowy dar – kłopoty to jej specjalność!

Niektórzy twierdzą, że praca asystentki na poczcie musi być nudna. Nic bardziej mylnego! To właśnie tam, w najmniej oczekiwanym momencie Adriannę spotka… Ale o tym właśnie jest ta historia.

W połączeniu z ekscentryczną rodziną i równie nietuzinkowymi przyjaciółkami, z przyprawą pikantnej przeszłości dziadków, która nagle niebezpiecznie wkracza w życie bohaterki, powstała pełna humoru i zwrotów akcji powieść, w której miłość niejedno ma imię.

Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeczytać.

Oto komedia romantyczna. Zabawna opowieść o perypetiach (nie tylko) miłosnych i przewrotności losu, który potrafi łączyć zarówno dwa różne światy, jak i przeszłość z przyszłością. Autorka pokazuje, że czasem warto pozawracać głowę sobie i innym, by wprowadzić swoje życie na całkiem nowe tory.

Katarzyna Stec, dlaLejdis.pl

Zagadki na miarę Przygód Sherlocka Holmesa, miłosne dylematy rodem z Dumy i uprzedzenia, mnóstwo humoru jak w Dzienniku Bridget Jones. Przygody Adrianny Grabczyńskiej potrójnie zawrócą Ci w głowie!

Magdalena Ignatowicz, ofeminin.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeczytać" - tak rekomenduje książkę wydawca. To druga przeczytana przeze mnie książka tej autorki /wcześniej przeczytana - "Połknąć żabę/ i jak poprzednio jestem pod urokiem tejże komedii romantycznej. • Bo cóż może zdarzyć się na poczcie, w nudnej pracy jej urzędniczki, szarej myszki mieszkającej z rodzicami i dziadkami, z chłopakiem, który zaniedbuje ją coraz bardziej, wykręcając się nawałem pracy własnej? • A jednak zdarzy się wiele w legnickiej poczcie, w drugi dzień Nowego Roku , kiedy to biznesmen Waldemar musi niestety sam nadać przesyłkę poleconą, a zupełnie nie zna pocztowej rzeczywistości / kolejki, znerwicowani oczekujący, blankiety do przesyłek poleconych itp/. • Frustracja i gburowatość Waldemara rośnie do czasu, gdy pęka spinka podtrzymująca włosy Adrianny, "panienki z pocztowego okienka" i zaskoczonemu petentowi jawi się rudowłosa piękność. • I co dalej? Książka ta, to ciepła opowieść, obfitująca w bogactwo bohaterów barwnych, jak dziadkowie Adrianny i jej rodzice, a także przyjaciółki. • To też powieść z kryminalnym wątkiem, bardzo zabawna i dowcipna z rodzinnymi tajemnicami ze starych fotografii. • Czyta się ją jednym tchem i naprawdę poprawia nastrój.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Monika B. Janowska Monika Bojanowska
Lektor:Maria Kozłowska
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2023) Legimi (2016) Zysk i Spółka Wydawnictwo (1013-2016) NASBI (2013) IBUK Libra (2013) ebookpoint BIBLIO (2013)
ISBN:978-83-7785-122-7 978-83-7785-251-4 978-83-7785-122-77
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo