Pocieszki

Autor:
Katarzyna Grochola
Ilustracje:
Andrzej Pągowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2018-2022)
NASBI (2018)
Legimi (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
Wydane w seriach:
Wielkie Litery
ISBN:
978-83-08-06562-4, 978-83-08-06699-7
978-83-08-07496-1, 978-83-08-08534-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
3.8 (8 głosów)

Opowieści z życia wzięte i życiu poświęcone – Pocieszki – nowa książka Katarzyny Grocholi!

Chcesz mieć lepszy dzień? A może miesiąc?

A może wystarczy pocieszka na każdy tydzień?

Oto pięćdziesiąt dwie historie, tyle, ile jest tygodni w roku.

Z wdziękiem, lekkością i humorem Katarzyna Grochola wciągnie Cię w swój świat, który może okazać się także Twoim. Świat deszczowych poranków, kiedy nie chce się podnieść z łóżka i wieczorów przynoszących niespodzianki. Niezaplanowanych spotkań, nadziei, dobrych uczynków, ptaków za lodówką, próśb niekaralnych i miłości, za którą wszyscy tęsknimy.

Choć niektóre z pocieszek autorka traktuje z przymrużeniem oka, a niektóre całkiem serio, zapewniamy – wszystkie zdarzyły się naprawdę.

Nikt tak jak Katarzyna Grochola nie doda Ci otuchy!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przyjemne historie, które wywoływały uśmiech albo zadumę nad tym co powinno być tak na prawdę dla nas ważne w życiu. Książka napisana w stylu luźnych pogawędek więc czytając ją miałam ciągle w głowie char­akte­ryst­yczn­y głos Pani Katarzyny,jakby siedziała obok i opowiadała o swoich doświadczeniach :) Duża dawka mądrego optymizmu - polecam!
  • Niestety, wielkie rozczarowanie. Trylogia, której kontynuacją są "Pocieszki" powinna była się na trylogii skończyć. Pozostawiłaby Grochola dobre wspomnienia lekko napisanej książki, która doskonale nadaje się na weekendowy wypad. A tak? Powstały "Pocieszki", które są zlepkiem zdarzeń, sytuacji, nawiązań do tejże trylogii (ale o niebo słabsze). Czyta się je z trudem, nie są ani zabawne, ani specjalnie wartościowe, za to nudne. Ot taki na siłę produkt.
  • Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to dalsze losy Judyty...z NIGDY W ŻYCIU, nic bardziej mylnego.Teraz w roli Judyty wcieal się sama autorka opisując humorystycznie wiele życiowych sytuacji...Książka lekka i przyjemna...w sam raz na słotne dni... :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Czarnożyły GBP
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo