Zbrodnie pozamałżeńskie

Autorzy:
Daniel Koziarski
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:
Novae Res-Wydawnictwo Innowacyjne (2016-2023)
Legimi (2016-2023)
IBUK Libra (2016)
ISBN:
978-83-8083-168-1, 978-83-8083-321-0
978-83-8219-200-1, 83-8083-168-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
powieści
3.2 (5 głosów)

Na początku była miłość. Potem była zbrodnia. Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb, i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści, a potem zostaje odnaleziony martwy. Tymczasem sąsiedzi Marcina i Alicji - wzięty adwokat Arek i zajęta domem oraz wychowywaniem dziecka Marta - również przechodzą przez trudny okres swojej małżeńskiej relacji. Arek nie ma świadomości, że jego trzymana pod kloszem żona zaczyna odreagowywać frustrację, zdradzając go ze studentem Damianem. Zaś sam Arek odkrywa w sobie wielopoziomową fascynację pracującym u niego aplikantem Maciejem, który zdaje się skrywać jakąś mroczną tajemnicę. „Zbrodnie pozamałżeńskie” wymykają się prostym klasyfikacjom gatunkowym - pisarski tandem postarał się, aby każdy rozdział zaskakiwał czytelnika i zmierzał w mało przewidywalnym kierunku. Katarzyna Pessel http://takijestswiat.blogspot.com/ Efektem zderzenia wrażliwości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i twardego, męskiego pióra Daniela Koziarskiego jest spektakularna powieść o ludzkich słabościach, bolączkach i małżeńskim niezrozumieniu, podszyta mroczną mgiełką kryminalnych treści. Mrożąca krew w żyłach, otaczająca niepewnością i porażająca realizmem – to bez wątpienia najbardziej niejednoznaczna książka roku. Angelika Zdunkiewicz-Kaczor www.lustrorzeczywistosci.pl Daniel Koziarski - gdyński pisarz, prawnik, autor artykułów prasowych i internetowych. Twórca m.in. popularnego cyklu „Socjopata”. Agnieszka Lingas-Łoniewska - wrocławska pisarka, autorka poczytnych powieści, m.in. trylogii „Zakręty losu” i „Łatwopalni”. Spotkali się literacko, żeby stworzyć „Zbrodnie pozamałżeńskie” – powieść, w której cięty i bezkompromisowy język książek Koziarskiego spotyka się z wrażliwością i emocjonalnymi niuansami pisarstwa Lingas-Łoniewskiej.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka typu dramat kryminalno-obyczajowy. Piłkarz, który odnosi sukcesy i jest gwiazdą, ale nie znajduje uznania w oczach ukochanej żony, jego zona, która robi doktorat i ma o mężu jak najgorsze zdanie, a kochać to już dawno go przestała. Druga para to prawnik, któremu sukces chyba trochę w głowie przewrócił, i jego zahukana żona, która czułości i seksu szuka w ramionach przygodnych mężczyzn. Ich losy jakoś specjalnie się nie splatają, są tylko sąsiadami, ale śledzimy poczynania bohaterów i można śmiało dojść do wniosku, że pieniądze szczęścia nie dają, a niedomówienia, brak zaufania i bliskości w relacjach mogą doprowadzić tylko do nieszczęścia. Książka bardzo monotonnie napisana, zero akcji, po prostu nudno. Jestem z tych co czyta do końca, ale nie urzekła mnie książka. Ogólnie słaba. Powtarzanie ciągle tego samego, i tak przez ok. 360 stron - Alicja obraża Marcina a Marta zdradza Arka. Kobiety przedstawione są w sposób bardzo szowinistyczny. Facetom wolno więcej a ich wady przedstawione są w sposób pobłażliwy. Po książkę sięgnęłam tylko ze względu na autorkę, jej samodzielne pozycje z pewnością wychodzą jej zdecydowanie lepiej ...Nie, tym razem książka do mnie nie trafiła.
  • Bardzo monotonnie napisana, zero akcji, po prostu nudno.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo