All inclusive:

raj, w którym seks jest bogiem

Autor:
Mirosław Wlekły
Wydawcy:
Paśny Buriat (2023)
Agora (2015)
Wydane w seriach:
Biblioteka Gazety Wyborczej
Reporterzy Dużego Formatu
Reporterzy Dużego Formatu (Agora)
ISBN:
978-83-268-1386-3, 978-83-959547-8-8
978-83-968741-1-5
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
proza
sprawozdania
4.0 (4 głosy)

Dominikana to karaibski raj! Tak mówią ci, którzy pojechali tam w wersji all inclusive . Ale wystarczy, że zrobicie krok poza strzeżone strefy dla turystów, i wciągnie was zupełnie inny świat, którego najsilniejszym żywiołem, najważniejszym bóstwem, najpopularniejszą walutą i największym przekleństwem jest seks. Tu nawet dyktatorzy w równym stopniu opętani są władzą, jak i seksem, obalają ich kobiety, które im nie uległy, a seksualne skandale demaskują dziennikarki które uważa się za seksbomby. W podróż po Dominikanie autor zamiast przewodnika zabrał powieść noblisty Mario Vargasa Llosy "Święto kozła". Z raju na plaży wędruje na samo dno karaibskiego piekła. Uwaga! Ta książka parzy!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • DOMINIKANA- PIEKŁO NA ZIEMI. Taki nadałabym jej tytuł. Wstrząsająca, bulwersująca, do granic możliwości szczera. Wlekły w swym reportażu przedstawił nam mało excluzywną Dominikanę. Z całą pewnością jest to kraj absurdu, pełen rasistowskich poglądów, głęboko zakorzenionych totalitarnych schematów oraz bezwzględnej szeroko rozumianej samowoli. To kraj uciemiężonych kobiet, wyko­rzys­tywa­nych­ seksualnie dzieci, a przede wszystkim macho, którzy są Panami całego świata i którym wolno całkowicie wszystko. Są nietykalni podobnie jak katoliccy księża. Stanowią oni niejako osobną, nietykalną nację. To wprost przerażające, ale prawdziwe. Dominikana to nie wczasy all inclusive, to nie raj. To istne piekło, które zgotowali jedni ludzie drugim.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo