Pszczoły

Autorzy:
Piotr Socha
Wojciech Grajkowski
Opracowanie:
Wojciech Grajkowski
Ilustracje:
Piotr Socha
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2015-2021)
ISBN:
978-83-63696-55-9, 978-83-8150-265-8
978-83-63696-9
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
publikacje popularnonaukowe
4.6 (7 głosów)

Książka edukacyjna o pszczołach w formie efektownego wielkoformatowego albumu. Daj się zaprosić do królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bardzo bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Dowiedz się, co zawdzięczamy pszczołom, czego możemy się od nich nauczyć i czym grozi ich wyginięcie. A przy okazji poznaj całe mnóstwo pszczelich ciekawostek. Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też przekazuje dodatkowe informacje.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka pana Piotra Sochy mnie zaskoczyła. W bardzo czytelny dla dziecka sposób opowiada o najważniejszych sekretach pasiastych owadów. Jest pełna dużych ilustracji, dlatego polecam ją również najmłodszym czytelnikom. Każda strona zawiera sprecyzowany i fascynujący opis tego, co przedstawiają ilustracje na owej stronie. Książka ta może być doskonałą alternatywą dla różnych encyklopedii, w których szukanie danego tematu może zajmować dużo czasu, a ponad to są one napisane językiem "dla dorosłych". Na kilku stronach książki pana Sochy znajdują się także różne ciekawostki o pszczołach, które są doskonałym uzupełnieniem pozostałej treści. Według mnie wypożyczenie tej książki jest to bardzo trafnym wyborem. Gorąco polecam nie tylko dzieciom :-)
  • O pszczołach w naturze, kulturze i ekonomii. • O tym jak je hodować, jak się nimi opiekować i dlaczego nam są potrzebne. • Z genialnymi ilustracjami.
  • Cudna książka. Piękne ilustracje, duży format plus wiele ciekawych informacji. To pozycja dla małych i dużych
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo