Bzik & Makówka przedstawiają: Zgniłobrody i luneta przeznaczenia

Autor:
Rafał Witek
Lektor:
Joanna Pach-Żbikowska ...
Wyd. w latach:
2013 - 2018
Wydane w seriach:
Bzik & Makówka przedstawiają
Bzik & Makówka
ISBN:
978-83-10-12593-4, 978-83-7927-483-3
978-83-8146-029-3
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...

AUDIOBOOK To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. On zna na pamięć chyba wszystkie kodeksy świata i nie waha się ich użyć! Muszę powiedzieć, że te jego prawnicze zainteresowania czasem się przydają – trudno gościa przegadać, nawet dyrektor ma z tym kłopot! No więc trochę się z Nilsonem zakumplowaliśmy. Ale nie myślcie, że ze sobą chodzimy! Ja doskonale potrafię chodzić sama, nie jest mi do tego potrzebny żaden chłopak. Za to wspólne przygotowanie projektu do szkoły oraz próba ucywilizowania pirata z Karaibów? To zupełnie inna historia… W 2015 roku książka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Głównym bohaterem książki Rafała Witka jest para z całą pewnością niesfornych uczniów. Niby niepozorna uczennica Gabrysia Bzik niemalże bez przerwy ląduje na dywaniku u dyrektora. Twierdzi, że to wina tylko i wyłącznie jej głupiego nazwiska, bo gdyby nazywała się Gabrysia Grzeczniutka to ludzie inaczej by ją traktowali. Jest jednak zupełnie na odwrót i dlatego wszyscy mogą się jej czepiać do woli. Któregoś pięknego dnia Gabrysia trafia ponownie to dyrektora, lecz tym razem ma towarzysza. Jest nim jej kolega z klasy Nilson Makówka. Kolega Makówka jest klasowym specem od wszystkich kodeksów świata. W związku z tym nawet sam dyrektor ma kłopot, aby go przegadać. Od tego momentu Gabrysia i Nilson są kumplami i… tylko kumplami. Wspólnie zaczynają przygotowywać też pewien projekt do szkoły oraz podejmują próbę ucywilizowania pirata z Karaibów. Jakim cudem? To już zupełnie inna historia…
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Rafał Witek
Lektorzy:Joanna Pach-Żbikowska Joanna Pach
Ilustracje:Magdalena Wosik-Bąk
Wydawcy:Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2014-2018) Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2014-2017) Storybox.pl (2016) Heraclon International. Story Box.pl (2014) Wydawnictwo Literatura (2013)
Serie wydawnicze:Bzik & Makówka przedstawiają Bzik & Makówka
ISBN:978-83-10-12593-4 978-83-7927-483-3 978-83-8146-029-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo