Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwiatremwewlosach
Najnowsze recenzje
1
...
23 24 25
...
39
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Środek nocy, a ja czytam i czytam. Jeszcze 50 stron, dam radę... Tak pochłonęła mnie książka "Dom sióstr". • Charlotte Link po raz kolejny zafundowała nam bardzo dobry thriller psychologiczny, trzymający w napięciu do samego końca. Czułam się jak Barbara, która przypadkiem znalazła ukryte zapiski i z nieopanowaną ciekawością, co raz bardziej oddawała się lekturze, poznając przy tym życie Frances Gray. • Autorka świetnie połączyła przeszłość z tera­źnie­jszo­ścią­, co sprawia, że w fascynujący sposób podróżujemy w czasie. Jesteśmy w starym, zimnym, pustym domu i za chwilę ten sam dom tętni życiem, a w naszej wyobraźni ukazują się sceny z zeszłego wieku. • Świetny profil psychologiczny bohaterów, wszystkich. Stanowczej, zaradnej i odważnej Frances, jej wiecznie skrzywdzonej siostry czy nieporadnej Laury. Można by tak wymieniać wszystkie postacie, które pojawiły się w tej historii. • Jakie tajemnicy kryje "Dom sióstr"? Czy te mogą jeszcze dzisiaj komuś zaszkodzić? Sprawdźcie, bo jest to najlepsza powieść Link jaką czytałam!
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Światowy bestseller, na którego czekałam pół roku w swojej bibliotece. Czy było warto? Zdecydowanie. "Gwiazd naszych wina" to historia nastolatków, którzy na co dzień zmagają się z rakiem. Budzą litość, spotykają się z ukradkowymi spojrzeniami, znajomi nie potrafią z nimi rozmawiać i nie wiedzą jak zachować się w ich towarzystwie. • A jak wygląda ich życie? Są dni lepsze i gorsze, są chwile załamania. Walczą z bólem, ale cieszą się z każdego lepszego dnia. Spotykają się z innymi osobami, które chorują i właśnie na takim spotkaniu Hazel poznała Izaaca i Augustusa, który nie mógł oderwać od niej wzroku. Pomiędzy całą trójką rodzi się przyjaźń, a pomiędzy Hazel i Gusem coś więcej. • Spędzają ze sobą wiele czasu. Świetnie się bawią i są dla siebie wsparciem. Kto lepiej ich zrozumie, jak nie ktoś, kto przechodzi przez to samo? W domu Augustusa wisi wiele motywacyjnych cytatów, w tym ten, który obojgu niejednokrotnie dodawał wiele otuchy: „Bez smutku nie zaznalibyśmy smaku radości”. Gdyby nie choroba, pewnie nigdy by się nie spotkali. • Na uwagę zasługuje motyw z rozpaczliwie samotną huśtawką ogrodową, która poszukuje kochanego domu. Ma ona też głębsze znaczenie, w kontekście osoby, która ją otrzymała. Ludzie czasem bezmyślnie tracą swój czas na siedzenie przy komputerze, zamiast cieszyć się życiem. • Historii tej znajomości towarzyszy lektura „Cios udręki”, która ma dla nich ogromne znaczenie. Jej zakończenie jest nietypowe i nastolatkowie chcą poznać dalsze losy jej bohaterów. Udaje im się nawiązać kontakt z jej autorem. Czy ten napisze dla nich zakończenie? • To, co jest wstrząsające w tej powieści to pokazanie młodego człowieka, pełnego sił, a z którego nagle ulatuje życie. A także załamani rodzice, którzy wiedzą, co ich czeka, nie wiedzą tylko kiedy oraz podejście do tego trudnego tematu ich dzieci. Zastanawiasz się, kto by Ciebie wspominał po śmierci? Jak żyliby Twoi bliscy? Z takimi myślami borykają się Ci doświadczeni życiem nastolatkowie. • Czy zakończenie tej historii może być dobre? Na pewno jest niesamowite, wyjątkowo poruszające i pouczające. Dla czytelnika określenie „dobre” oznacza, że nasi bohaterowie przeżyją. A na koniec dostajemy lekcję życia. Zawsze jest tak, że z dwojga zakochanych, któreś odejdzie wcześniej. Druga osoba jest skazana na cierpienie. Najlepszym zakończeniem mojej recenzji będzie cytat z książki: „Nie masz wpływu na to, że ktoś cię zrani na tym świecie, (…) ale masz coś do powiedzenia na temat tego, kim ta osoba będzie". Czy jesteśmy zadowoleni ze swoich wyborów? Ja na pewno polecam wybór książki „Gwiazd naszych wina”.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Zawsze lubiłam rysować, niestety pasja ta zanikała stopniowo wraz z wiekiem, obowiązkami i brakiem czasu. Gdy znalazłam informacje o kolorowankach, zarówno dla małych, jak i dużych, stwierdziłam jedno - muszę to mieć! :) • "Tajemny ogród" to propozycja dla osób, które mają spore pokłady cierpliwości. Mnogość niewielkich elementów może być dla niektórych nie do przejścia. Jest to na pewno propozycja dla tych, którzy mają artystyczną duszę i lubią tworzyć. "Tajemny ogród" uruchamia wyobraźnię i pobudza kreatywność. Czarno-białe grafiki nabierają barw, tworząc niepowtarzalne obrazy. • Dużym atutem książki są piękne, różnorodne grafiki. Do tego dochodzi ich mnogość, ogród do pokolorowania jest naprawdę obszerny! Ja już znam swój plan na długie jesienne wieczory, a Ty? ;)
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    "Grzesznik" to już kolejna, trzecia część przygód detektyw Jane Rizolli i doktor Maury Isles. Choć słowo "przygód" jest zupełnie nieadekwatne do tego, co spotyka te dwie, z pozoru silne kobiety. • W pierwszej części główną bohaterką była doktor Catherine Cordell, na którą polował tytułowy "Chirurg". W drugiej części lepiej poznajemy Jane Rizolli - twardą panią detektyw, która potrafi okazać słabość i uczucia. W trzeciej, na pierwszy plan wysuwa się doktor Maura Isles - patolog, którą bardziej interesują zmarli, niż żywi. Pomiędzy Jane i Maurą rodzi się specyficzna więź, oparta na zrozumieniu, szczególnie w sprawach damsko-męskich. Czyżby to początek przyjaźni? • Niestety to co towarzyszy kobietom to śmierć, zwłoki i niewyjaśnione zagadki, które czekają na rozwiązanie. Tym razem spotykają się w zamkniętym klasztorze, gdzie w brutalny sposób zostały napadnięte dwie zakonnice. Starsza trafia do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Druga, dwud­zies­tole­tnia­ dziewczyna, ginie. Sekcja zwłok wykazuje, że zamordowana zakonnica niedawno urodziła dziecko. Gdzie zatem znajduje się noworodek? • Na jednej zbrodni się nie kończy. W opuszczonej restauracji zostaje znaleziono ciało kobiety - Szczurzej Damy... Wszystkie ślady prowadzą do indyjskiej wioski trędowatych. Co łączy te morderstwa? • Tess Gerritsen trzyma w napięciu do samego końca. Wątki kryminalne umiejętnie przeplata z życiem prywatnym dwóch bohaterek, przed którymi czeka wiele wyzwań i nie łatwych decyzji. Czy Maura po trzech latach od rozwodu powinna dać mężowi jeszcze jedną szansę? Czy jego nagłe pojawienie się było przypadkowe? Czy związek detektyw Rizolli i agenta Deana wkroczy w kolejny etap? Czy jest jeszcze dla nich szansa?
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Długa przerwa od twórczości Christie sprawiła, że zaczęłam za nią tęsknić! Za jej niepowtarzalnym stylem i zagadkami, które pochłaniają czytelnika bezgranicznie. • "Noc w bibliotece" to zagadka, której nie sposób rozwiązać. Standardowo - zaczynasz podejrzewać wszystkich, po kolei. Gdy Marple znała już rozwiązanie, ja zostałam totalnie wyprowadzona w pole. Wtedy zadajesz sobie dziesiątki pytań, na które nie znajdujesz odpowiedzi. • Jaka jest historia? W bibliotece pułkownika Bantry'ego znaleziono ciało młodej, nikomu nieznanej dziewczyny. Pani Bantry, choć przejęta morderstwem w swoim domu, jest niezwykle ciekawa i pragnie sama rozwiązać tajemniczą zagadkę. Ma jej w tym pomóc niezawodna panna Marple. • Okazało się, że dziewczyna była tancerką w hotelu Majestic, co potwierdziła jej kuzynka. Co ciekawe, jeden z gości hotelowych, pan Jefferson, darzył ofiarę szczególną sympatią. Chciał ją adoptować i przypisać jej sporą część swojego majątku. Co na to jego zięć i synowa? • Na jednym morderstwie niestety się nie kończy. W kamieniołomach znaleziono spalony samochód, należący do jednego z podejrzanych. W środku znajdowały się kolejne zwłoki... Jak zakończy się ta historia? Sprawdźcie i spróbujcie sami znaleźć rozwiązanie! :)
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3 4 5 6
  • Zerwane zaręczyny
    Christie, Agatha
  • Zakończeniem jest śmierć
    Christie, Agatha
  • Noc i ciemność
    Christie, Agatha
  • N czy M?
    Christie, Agatha
  • Morderstwo w Mezopotamii
    Christie, Agatha
  • Kurtyna
    Christie, Agatha
grejfrutoowa
ilona3
anaj_27
usunięte konto
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo