Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwiatremwewlosach
Najnowsze recenzje
1
...
28 29 30
...
39
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Książkę przeczytałam jednym tchem! Co prawda z początku spodziewałam się kolejnej powieści do nastolatek, ale zaskoczyłam się pozytywnie. • Blair - młoda dziewczyna, która wiele w swoim życiu przeszła. Śmierć siostry bliźniaczki, odejście ojca, chorobę i śmierć mamy. Została sama i zmuszona była zwrócić się o pomoc do ojca, bo tylko on jej został. Choć jak się szybko okazuje - na niego również nie może liczyć. Z kolei Rush to młody, bogaty i rozkapryszony chłopak. Syn znanego muzyka. Losy tej dwójki łączą się. Mają się ku sobie, choć oboje starają się przed tym bronić. Czy im się to uda? Jaką tajemnicę skrywa chłopak? • Ciekawa historia z zaskakującym zakończeniem. Zaraz sięgam po drugą część!
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Światowy bestseller? Nie do końca rozumiem chyba fenomen tej książki. Były momenty ciekawe, ale całościowo - raczej nudna. Historia może i niesamowita, tym bardziej, że z życia wzięta, ale nie porywająca. Na plus - pokazane życie na ulicy, bardzo silna więź ze zwierzakiem i poczucie odpo­wied­zial­nośc­i za niego. Kot stał się motywacją do tego, aby główny bohater zmienił coś w swoim życiu. Całościowo książkę oceniam jako przeciętną - fajnie przeczytać coś innego, ale to nie mój klimat.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Kolejny thriller psychologiczny, którego fabuła wciąga nas w wir wydarzeń. Choć tym razem - dość przewidywalnych. Czytając książkę miałam kilkakrotnie momenty, w których wiedziałam co wydarzy się dalej. Trochę mi to przeszkadzało. • Charlotte Link świetnie opisuje relacje między kobietą a mężczyzną, chorobliwą, wręcz obsesyjną zazdrość, to jak przypadek często decyduje kto staje na naszej drodze i jak potoczą się nasze dalsze losy. Autorka trafnie opisuje jak ciężko wydostać się z toksycznych relacji, które całkowicie zaburzają nasz spokój. Ciekawy wątek samotnej, starszej kobiety, która poszukuje kontaktu z drugim człowiekiem. Dobrze przedstawione zostały również relacje w związkach, gdzie pojawia się chore dziecko. Opis tych psyc­holo­gicz­nych­ relacji szczególnie doceniam w twórczości Link. Nie jest to łatwa sztuka. • Jeśli chodzi o zakończenie - zaskakujące. Choć chyba oczekiwałam czegoś "więcej".
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Mogę je zaliczyć do udanych, choć książka nie porwała mnie do końca. Ciekawa historia i intrygująca zagadka, której rozwiązanie zaskoczy każdego. Do tego zakończenie, które nie kończy się "happy end-em". Książka warta uwagi.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Ponad 280 stron przeczytane w ciągu jednego dnia! Tak zaczęłam swoją przygodę z Tess Gerritsen. Autorka mi wcześniej nieznana, ale po tej lekturze chętnie zapoznam się z jej powieściami. "Ścigana" to kryminał połączony z romansem, a może romans z kryminałem? Jednego jestem pewna - styl pisania Gerritsen bardzo mi odpowiada.
W trakcie czytania
  • W krainie srebrnej rzeki
    Caspari, Sofia
  • W krainie wodospadów
    Caspari, Sofia
  • Tam ci będzie lepiej
    Ćwirlej, Ryszard
  • Harry Potter i kamień filozoficzny
    Rowling, Joanne Kathleen
grejfrutoowa
ilona3
anaj_27
usunięte konto
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo