Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
yola75
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
12
  • [awatar]
    yola75
    Klimat powieści wciąga. Miejsce zamek Milderhurst w hrabstwie Kent, rodzina Blythe'ów, pisarz Raymond Blythe jego powieść "Prawdziwa historia Człowieka z Błota" i jej tajemnice które są tak okropne, że wpływają na całe życie jego córek Percy, Saffy oraz Juniper. • Zaginiony list po 30 latach trafia do rąk Meredith, matki Edith Burchill i tu zaczyna się historia, niezwykła tajemnicza i piękna niesie nas w czasy 1939 i wcześniejsze ...polecam piękna epicka opowieść o rodzinie, miłości, przyjaźni, poświęceniu.
  • [awatar]
    yola75
    "Rzeźbiarz" seryjny morderca i jego "dzieła" rzeźby Michała Anioła. • Doktor Cathy Hildebrant i agent FBI Sam Markham na jego tropie i w rezultacie w związku...czyli kryminał z romansem w tle. Jednak pomysł makabrycznych morderstw wyróżnia tę książkę z wielu kryminałów jakie czytałam i na pewno nie zapomnę szybko o czym był i co było tematem i natchnieniem mordercy. Do samego końca trzyma w napięciu choć zakończenie ....przewidywalne...no prawie przewidywalne.
  • [awatar]
    yola75
    Świetnie napisana, 503 strony i zaledwie dwa dni czytania. Historia miłości tak pięknej i tak tragicznej i okrutnej. Opisy życia za czasów królowej Wiktorii, biedy na ulicach Londynu i świata teatrów oraz życia pisarza znanego z dorobku a nieznanego w życiu prywatnym. Pomimo że autorka nie używa prawdziwych nazwisk dla każdego kto zna choć trochę twórczości Dickensa łatwo odkryje o kim ta powieść jest. Polecam.
  • [awatar]
    yola75
    Paryż jaki znam ale taki bez czarów...pełen ludzi z różnych stron świata, malowniczych uliczek, małych kawiarenek, cukierni, restauracji, sklepików, no i rysowników ulicznych oraz rodowitych mieszkańców z ich uprzedzeniami i niechęcią do obcych a to co najmocniej przebija się przez tekst to ostrzeżenie jak nie stracić przez nieuwagę własnej tożsamości.
  • [awatar]
    yola75
    Bardzo prawdziwa i niesamowita historia w którą mogę uwierzyć, bo walki na tle religijnym trwają do dziś. Chrześcijanie wedle historii wcale nie są lepsi od wyznawców islamu jeśli patrzeć na traktowanie ludzi podczas walki między jednymi a drugimi wyznawcami w XVI wieku. Smutna historia jednego z zapewne wielu odrzuconych poprzez obie religie i pochodzenie ....gwałt na muzułmance przez księdza...a wskutek tego chłopiec a później mężczyzna przez całe życie rozdarty i dręczony. Pomimo wielu stron powieść wciąga i nie daje zapomnieć o tej historii. Polecam.
W trakcie czytania
  • Herbaciarnia Madeline
    Gee, Darien
basia.ptasznik
anaj_27
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo