Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
turajweronika56
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    turajweronika56
    Jedna z moich ulubionych książek Christie, była trochę przewidywalna co nie zmienia faktu , że kocham ją całym serduszkiem. Z każdą kolejną książką jestem przekonana, że mordercom okaże się ściana albo zeszyt a i tak będzie to miało sens i logikę.
  • [awatar]
    turajweronika56
    Nie miałam żadnych oczekiwań, gdy zaczynałam czytać tą książkę, a i tak się zawiodłam. Absolutnie nie rozumiałam motywów mordercy, mówi że nienawidzi bogatych ale jego ofiarami były niewinne, niezamożne osoby? Pierwsza połowa książki podobała mi się, natomiast druga... Najbardziej podobały mi się w wstawki przed każdym rozdziałem. Postać Thomasa nie była zła, jego wątek z uzależnieniem od laudanum był ciekawy ale końcowo jego postać mnie irytowała ponieważ jego wszechwiedza dotycząca mordercy graniczyła z absurdem.
  • [awatar]
    turajweronika56
    3.75🌟 • Długo nie mogłam się zabrać za ocenienie tej książki. Choć porusza ona poważny temat, momentami czułam, że zawiera ona znacznie więcej komentarzy, poglądów autora niż tytułowego głodu. Jest trochę chaotyczna, momentami nużąca nawet nie ze względu na tematykę a przez ciągłe powtórzenia. Miałam wrażenie, że niektóre zagadnienia zostały omówione trochę po macoszemu. Z książki wyniosłam kilka nowych informacji, ale większość z nich wiedziałam już wcześniej. Najbardziej podobał mi się rozdział o Sudanie Południowym, przedstawienie historii tego państwa.
  • [awatar]
    turajweronika56
    Strasznie spodobał mi się koncept książki, wykreowany świat, jego oryginalność( był to pierwszy raz kiedy zetknęłam się z animami). Główna bohaterka była momentami irytująca, ale czego można od niej oczekiwać zważając na środowisko, w którym się wychowywała. Polubiłam duet Sary i Aarona( choć momentami chciałam przywalić mu w łeb)( niestety nie mogłam tego uczynić) w przyszłości pewnie sięgnę po drugi tom.
  • [awatar]
    turajweronika56
    2.75🌟 • Miałam dosyć wysokie oczekiwania z powodu 1 części serii. Troszkę się zawiodłam, ciągłe wzmianki o Duncanie nie sprawiały, że bardziej polubiłam jego postać( weźcie za każdym razem shota kiedy zostanie wspomniany, pod koniec książki lub nawet w jej połowie będziecie pijani ). Realnie ta książka miała taki potencjał, tyle wątków do poprowadzenia... Przez przeczytanie samego opisu książki możemy się spodziewać co nastąpi, ale nie musiało być to tak cholernie nudne i nijakie. Gdzie podziała się wspaniała polityka, spiski, postacie obecne w 1 części? Sam spisek nie został dobrze poprowadzony, Paul cały czas myśli o swoim nieuchronnym końcu(to jest zrozumiałe ale kiedy wiesz co nastąpi dlaczego nie postarasz się tego zmienić czy podjąć jakiekolwiek działanie?)Jestem hejterką tej części, to ta gorsza siostra Diuny, o której się nie wspomina.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6
  • Dom zbrodni
    Christie, Agatha
  • Morderstwo jako dzieło sztuki
    Morrell, David
  • Głód
    Caparrós, Martín
  • Urząd do spraw dziwnych
    Cieślik, Mateusz
  • Mesjasz Diuny
    Herbert, Frank
  • Nietuzinkowy sklep całodobowy
    Ho-Yeon, Kim
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo