Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ThursdayNext
Najnowsze recenzje
1
...
264 265 266 267 268
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Nieco rozczarowująca książka. W porównaniu z innymi książkami tego autora, ta jest pozbawiona ciekawego wątku kryminalnego (zagadka w sumie nie jest zagadką w stylu dete­ktyw­isty­czny­m, jest to raczej sensacja), dodatkowo jest napisana dość trudnym językiem z niecodziennym budowaniem zdań i składnią.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Ogólnie książka dobra, jednak autor ma tendencję do przesycania książek zwrotami akcji, elementami nadnaturalnymi, wątkami wykluczającymi praw­dopo­dobi­eńst­wo takiej historii w prawdziwym świecie, co pozostawia mieszane uczucia. Na pewno książka trochę za długa, niektóre postacie i zachowania niezbyt wiarygodne.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Pierwszych 300 stron jest naprawdę ciekawych, książkę czyta się szybko, odczuwając przy tym lekki niepokój. Ogólnie pomysł na pewno interesujący – czy dziecko powracające po kilku latach jest tą samą osobą i czy można mu zaufać. Jednak pod koniec książka robi się ‘standardową’ sensacją, co nieco psuje efekt.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Pierwsze 2 rozdziały czyta się dosyć topornie, ciężko się skupić, nie do końca wiadomo, w jakim kierunku zmierza powieść. Natomiast od momentu ‘zamiany’ sobowtórów, książka robi się wciągająca. W sumie trudno wytłumaczyć, dlaczego, ponieważ dopiero pod koniec dochodzi do nieco sensacyjnego zwrotu akcji, natomiast książka napisana jest bardzo zręcznie, pisarka ma lekkie pióro, historia rodziny jest całkiem wciągająca.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    3 historie, które łączą pszczoły i ‘coś jeszcze’ (nie Bede mówić co). W ostatnich latach podkreśla się, jak ważne dla naszej planet są pszczoły i jak realne jest zagrożenie, ze w nieodległej przyszłości już ich nie będzie, a co za tym idzie, nastąpi koniec planety jaką znamy. • Być może część opowiadająca o przyszłości nie jest dostatecznie drastyczna (wydaje się, ze o ile życie na Ziemi stało się ‘inne’, o tyle nie ma mowy o apokalipsie), lecz i tak daje do myślenia. • Ogólnie książkę czyta się płynnie, jest napisana przystępnym językiem, postacie są wiarygodne.
W trakcie czytania
Brak pozycji
CheshireCat
Alessandra
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo