Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Regalia1992
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
14
  • [awatar]
    Regalia1992
    Z jednej strony komedia, z drugiej ostre, nieco zgryźliwe spojrzenie na społeczeństwo, podział na klasy i to, co tak naprawdę znaczy „być kimś” (dla arystokracji rzecz jasna). A do tego Eliza z językiem jak z rynsztoka i profesor Higgins, który zasługuje na medal za bycie najbardziej irytującym intelektualistą wszech czasów.
  • [awatar]
    Regalia1992
    Facet ze Złej Organizacji, mającej za cel anihilację ludzkości, bierze sobie wolne i odkrywa... pandy. A także jedzonko, sakurę i całą resztę, która dość mocno kłóci się z postulatami Organizacji. Na razie to taki zbiór pierdółek, może jakaś fabuła?
  • [awatar]
    Regalia1992
    Ciąg dalszy losowych scenek z życia Złola. Trochę więcej o 'kolegach' z pracy, o drzewiastej miłości i o Rangersach (czy ci ludzie nie mają co w życiu robić?). Powiem tak, jeśli Organizacja ma tak miłych pracowników, to ten plan anihilacji nigdy się nie ziści.
  • [awatar]
    Regalia1992
    Dalej jedziemy po epizodach z życia złola. Trochę więcej o Rangerach, ale bardziej ciekawostka z życia, niż coś konkretnego. Chociaż tutaj zastanawiam si,ę jak to jest, że czarny praktycznie wcale się nie starzeje, cóż, widocznie ma dobre geny (albo jest kosmitą).
  • [awatar]
    Regalia1992
    Jak się spodziewałam, wytłumaczenie zabójstwo było szyte grubymi nićmi, a latanie w-te-i-z-powrotem Sebastiana zamiast mnie rozśmieszyć zażenowało mnie. Natomiast nowy arc, statek zombie zapowiada się jak film o zombie - nudny frankenstein made in UK. Obym się myliła. Ale to ich powitanie, pfff xD
Ostatnio ocenione
1
...
11 12 13 14 15
  • Folwark zwierzęcy
    Orwell, George
  • Grobowce Atuanu
    Le, Guin Ursula K.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo