Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
nina.andrzejak
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    nina.andrzejak
    Duża abstrakcja. Nie ma tu opowieści a hasła i ilustracje. Cieszę się że ja wypożyczyłam i mogłam zwrócić a nie, że zabiera miejsce na półce w domowej biblioteczce.
  • [awatar]
    nina.andrzejak
    Czy wiesz że Pole Mokotowskie i każdy zielony skwer w Warszawie to było źródło warzyw i ziół dla gospodyń podczas okupacji oraz że kto mógł to hodował króliki w swoim mieszkaniu? Ja też nie wiedziałam. Ta książka jest przyjemna w czytaniu i zawiera sporo ciekawostek. Polecam bardzo
  • [awatar]
    nina.andrzejak
    Świetna książka dla dzieci około trzyletnich. Wysoka jakość i zadania do wykonania. Wypożyczałam dwukrotnie - dla każdego z moich dzieci w odpowiednim dla nich czasie. Takich książek mogłoby być więcej do wypożyczania, bo one są super, ale dziecko nie zrobi zadań więcej niż 1-2 razy, idealnie więc nadaje się nie do domu a biblioteki.
  • [awatar]
    nina.andrzejak
    Wspaniała książka z łamigłówkami (wyszukiwaniem różnic) dla dzieci około 3 letnich. Naprawdę polecam.
  • [awatar]
    nina.andrzejak
    Miła książka, pomocna zwłaszcza gdy chcemy dzieci przenieść do ich pokoju z sypialni rodziców. Wracaliśmy do niej kilka razy podczas okresu wypożyczenia.
Planowane i pożądane pozycje
  • Lekarze getta warszawskiego
    Ciesielska, Maria
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo