Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
makama
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    makama
    Książka o czasach nieludzkich i pełnych trudnych wyborów. O ludziach i czynach dobrych i złych. O ludzkiej solidarności i empatii. Świadkowie tamtych dni to najbardziej wiarygodni recenzenci czasów pogardy.
  • [awatar]
    makama
    Książka odsłania mało znane kulisy pracy w policji. Napisana lekko, ze sporą dawką sarkazmu i humoru. Dobrze się ją czyta.
  • [awatar]
    makama
    Bardzo dobra książka. "Upadek" czytany wraz z "Uzurpatorem" Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego dają pełniejszy obraz Jankowskiego. "Upadek" kładzie główny nacisk na działalność biznesową i polityczną prałata oraz jego współpracę z SB. Nie pomija także skandali obyczajowo - pedofilskich. Widzimy tu kabotyna i bufona rozmiłowanego w luksusie ale też po części filantropa. Ciemna strona jednak przeważa szale. Ktoś taki nie zasługuje na pomnik.
  • [awatar]
    makama
    Świetna, obiektywna książka. Cytuje opinie zarówno za jak i przeciw. Autorzy nie opowiadają się po żadnej ze stron. Czytelnik musi sam wyciągnąć wnioski. A te są wręcz porażające. Chowanie głowy w piasek to niestety specjalność hierarchów k.k. i polityków. I to jest powód, dla którego pedofile w sutannach mogą egzystować bezkarnie przez wiele lat. Ofiary były i są nadal na szarym końcu. Mało tego - podważa się ich wiarygodność dając tym samym ochronę i ciche przyzwolenie zboczonym kanaliom.
  • [awatar]
    makama
    To trzeba przeczytać. Książka pokazuje, że oprócz szmalcowników mieliśmy na szczęście całe rzesze ludzi szlachetnych i empatycznych. Ludzi, którzy narażali życie swoje i swoich najbliższych by ratować bliźnich. To było prawdziwe bohaterstwo. Takich drakońskich restrykcji Niemcy nie stosowali chyba w żadnym innym podbitym kraju.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo