Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
LustroBiblioteki

„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem,
miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru,
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”
Kornel Makuszyński

Ekspozycja

Termin oddania książki do biblioteki minął, a książkę należy oddać w konkretnym dniu. Niestety często się to nie udaje wielu czytelnikom. Nie pomagają nawet telefony i monity, a kara wciąż rośnie. Jak uniknąć płacenia kar za przetrzymywanie książek wypożyczonych z bibliotek?

Gdzie można oddać książki bez konsekwencji? Sprawdź na www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (0)

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji biblioteki przygotowały szereg atrakcji. Na pierwszym planie książki, książki i książki, a do tego spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, wymiany książek, happeningi oraz inne wydarzenia. Sprawdź, gdzie zostanie pobity rekord książkowego domina, gdzie ominąć kolejki na długo wyczekiwane publikacje oraz gdzie można wsiąść do literackiego tramwaju. Dowiedz się co wspólnego ma książka i róża!

Zapraszamy do podzielenia się swoimi wydarzeniami ;)😉 Szczegóły:
www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (0)

Skawina – spokojne miasto nieopodal Krakowa. Tu kulturalne życie mieszkańców tętni w bibliotece wśród książek i podczas licznych akcji. Działalność biblioteczną szczególnie docenia się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej 8 filiach. Na oko wzięliśmy także Multicentrum oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie. Czym nas zaskoczy każda z nich?

Cz. 1 www.lust­robi­blio­teki­.pl
Cz. 2 www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze (0)
1
...
6 7 8 9 10 11 12
...
42
Mrągowo BM
Opole MBP
Ruda
Goszczanów GBP
grejfrutoowa
darooo
Markus
Teresa
agnlak
joannawojtowicz
Kosztolany
alamo
marta.kostecka
Karol
m.matejowski
bej
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo