Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1
...
7 8 9
...
77
  • [awatar]
    kkarwacka
    Przystępna, lekka proza, oczekiwałam jednak czegoś więcej. Książka nie była mnie w stanie zainteresować na tyle, bym doczytała do końca.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Seria nierówna pod względem wartości treści; część mocno zdez­aktu­aliz­owan­a, z każdą kolejną częścią (ta jest piąta) coraz silniej odczuwalna jest ideologia socjalistyczna, coraz ciężej też czytać książkę dziecku niep­rzed­szko­lnem­u (choć i przedszkolaki mogą mieć problem w odnalezieniu się w dawnych realiach). Mimo to lubię tę serię ze względu na ilustracje i ciekawostki ze świata przyrody, które da się z tych książek wyłowić, a na które ciężko natknąć się gdziekolwiek indziej. Zgaduj zgadula i pytania na końcu książki związane z jej treścią to też dobry pomysł na zabawę oraz sposób na sprawdzenie, co właściwie mały odbiorca przyswoił z lektury.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Doceniam ideę przedstawienia miasta od różnych stron - w tej pozycji konkretnie jego przyrodniczych walorów - jednak specyficzny humor chomika nie zawsze jest dostosowany do odbiorcy dziecięcego. Części tekstu dziecko nie zrozumie, zasady składni wierszowanych tekstów bywają mocno naginane. Obrazki typowo komiksowe. Postać chomika, którego kreuje się na ikonę miasta, dość zabawna.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Kolejna wybitna książka tej autorki przybliżająca młodszemu odbiorcy świat przyrody. Mądra, wyważona treść harmonizuje z pięknymi ilustracjami.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Znając książkę "Szym Pansik ma zły humor" oczekiwałam chyba czegoś więcej. Ta nie wnosi niczego, ale jest przyjemna.
Planowane i pożądane pozycje
1
...
134 135 136 137 138
  • Wszystkie wojny Lary
    Jagielski, Wojciech
  • Księga puszczy
    Karpowicz, Tytus
  • Saga o niedźwiedziu
    Karpowicz, Tytus
  • Przeżyłam Oświęcim
    Żywulska, Krystyna
  • Gnój
    Kuczok, Wojciech
  • Długi marsz
    Rawicz, Sławomir
Należy do grup
  • [awatar]
    las_w_nas
  • [awatar]
    Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo