Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Karotka1516
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    Karotka1516
    za każdym razem jak mogę trzymać w rękach nowy tom wampirów jestem w siódmym niebie. mogę stwierdzić bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, ze pani Caine stworzyła najlepszą serię o wampirach w literaturze fantastycznej, co mam nadzieję zapieczętuje ostatnią już 11 księgą. no ale teraz o 10. także tym razem autorka nie zawiodła i stworzyła kolejną, dobrą historię Claire. chyba nikt nie jest na tyle niep­rzew­idyw­alny­, żeby stwierdzić, że bohaterka będzie wiodła spokojne życie, bez problemów, czyli wampirów. jednak pani Anderson, jak dla mnie, okazała się tu zaskakującą postacią. postać Shane'a świetna jak zawsze, w końcu mój ulubieniec w całej serii. :) jednak zakończenie totalnie zbiło mnie z tropu, tego bym się nie spodziewała za nic w świecie. najwidoczniej autorka szykuje dla nas świetny i zaskakujący następny tom. teraz tylko czekać na premierę, na kolejne przygody Claire, Shane'a, Eve i Michaela. czuję, że to będzie fenomen całej serii. :D
  • [awatar]
    Karotka1516
    Wspaniała. Po prostu wspaniała. Zanim zabrałam się za książki Pani Roth przeczytałam kilka opinii. Opinie te wypowiadały się za tym, iż książka ma za dużo błędów by być bestsellerem. Strszne oszczerstwa! Miałam blokadę i uznałam, że nie przeczytam żadnej innej książki dopóki nie przeczytam trylogii ''Niezgodnej''. Wracając do opinii, które czytałam, sprawiły one, że nie chciałam czytać przygód Tris i Tobiasa. Nie słuchacie tego. Książka ta nie jest jak ''Igrzyska Śmierci''. Jest równie niesamowita. Ale baaardzo zaplusowała u mnie tym, że tak naprawdę różni się od innych książek tego typu, przede wszystkich schematem. Książka ta złamała moje serce, ale nie sposób jej nie kochać, po prostu nie umiem. Gorąco polecam!(:
  • [awatar]
    Karotka1516
    Cztery, tak jak i poprzednio jest postacią, która najbardziej zapadła mi w pamięć. Zaczynam nawet sądzić, że błędem autorki jest opisywanie wydarzeń z punktu widzenia Tris, a nie właśnie Tobiasa. • Tris, bowiem... zaczyna pomału irytować swoim ciągłym dążeniem do tego by uratować wszystkich... z wyjątkiem siebie samej. Jest bardzo altruistyczna, aż nadto w niektórych momentach.
  • [awatar]
    Karotka1516
    Na początku dałam ocenę maksymalną. Dlaczego ją zmieniłam? Chyba minęło wcześniejsze zafascynowanie książką i zaczęłam dostrzegać jej mankamenty. • Czy książka jest zaskakująca? I tak i nie. Są momenty, kiedy czytelnik przewiduje co się wydarzy, ale są też takie, kiedy czuje się całkowicie zbity z tropu i zaskoczony obrotem sytuacji. • Tris, główna bohaterka, jest młoda i żyje w antyutopijnym Chicago. Bohaterka zapada w pamięć ze wzgldu na podejmowane przez nią decyzje, nie boi się walczyć o tych, na których jej zależy tak samo, jak nie boi się poświęceń w imię większego dobra. • Co jednak razi? • Fakt, że to Tris jest narratorem, a zdecydowanie głównym bohaterem, który najbardziej przykuwa uwagę jest Tobias. Tobias wyróżnia się na tle innych męskich bohaterów serii młodzieżowych, przede wszystkim ze względu na swoje zdecydowanie. Nie waha się w podejmowaniu decyzji i zdaje się mieć niemal (niemal) każdą sytuację całkowicie pod kontrolą, jakby wszystko szło według ustalonej przez niego gry. • Cztery zapada w pamięć i zdecydowanie warto przeczytać tą książkę, chociażby dla jego postaci.
  • [awatar]
    Karotka1516
    Genialna książka! • Przerażająca, ale jednocześnie taka prawdziwa... A autorka opisała to wszystko w świetny sposób. Są tutaj momenty, kiedy można się śmiać, o wiele więcej, kiedy można się wzruszyć i jeszcze więcej takich, podczas których czytelnik czuje przerażenie... Bo sama idea tych Igrzysk i to, co stało się ze światem jest straszne. I jest to opisane tak realistycznie, że czytelnik aż zaczyna się obawiać, że kiedyś naprawdę może tak być... A przynajmniej ja tak miałam. • Dużym plusem książki jest też główna bohaterka. Katniss nie jest mamlasem, potrafi sobie poradzić, i to nawet lepiej niż niejeden chłopak. Jest silna zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale przedstawione są też jej słabsze strony. A jej postępowanie... pewnie wiele osób by coś takiego potępiło, ale właściwie jestem w stanie to zrozumieć. Zrobiła to, co musiała... • A zakończenie... pokazuje, że w prawdziwym życiu nie żyje się długo i szczęśliwie... • Naprawdę polecam :)
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo