Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
KaMaD
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
8
  • [awatar]
    KaMaD
    To była bardzo trudna i poruszająca do głębi lektura. Choć mamy tutaj przedstawione losy czterech przyjaciół, to tak naprawdę najbardziej skupiamy się na postaci Jude’a, na tym, co niegdyś wydarzyło się w jego życiu. Tę historię poznajemy po trochu i z każdym kolejnym szczegółem jest ona coraz bardziej przerażająca. Przez wzgląd na poruszanie takich kwestii jak samookaleczanie, próby samobójcze, wykorzystywanie seksualne nieletnich, a także uzależnienie nie jest to książka dla wszystkich. Czułam, że to nie skończy się dobrze. Naprawdę dobra książka, ale i bardzo trudna
  • [awatar]
    KaMaD
    Dobre, wciągające i ciekawie napisane, bo poznajemy jedno wydarzenie z różnych perspektyw. Zakończenie zaskakuje. Do końca nie byłam pewna, jakie będzie rozwiązanie zabójstwa nastolatki. Duży plus za mangową oprawę graficzną i dynamikę narracji. Książka wciąga od pierwszych stron i czyta się niezwykle szybko
  • [awatar]
    KaMaD
    To, co chyba najbardziej lubię w tym cyklu to dwie linie czasowe. W Zieleni główna linia czasowa rozgrywa się w roku 2019, a w ramach retrospekcji cofamy się do roku 1989. Klimat końca lat 80-tych ciekawie oddany, choć dla mnie było tego za mało. Główny zarzut jaki mam do tej książki, jak i poprzednich tomów to fakt, że sprawca w całej powieści pojawia się marginalnie, przez co autorka nie daje czytelnikowi szans na prowadzenie w głowie własnego śledztwa i wytypowanie sprawcy. Czy w kolejnym tomie sprawcą będzie przypadkowy przechodzień, o którym autorka wspomni w dwóch zdaniach na jednej stronie? Rozumiem, że chodzi o to, by czytelnik nie domyślił się za szybko, ale w Czerwieni zostało to rozegrane zupełnie inaczej. Sprawca cały czas był z nami, niemal dmuchał nam w kark, dlatego jak dla mnie jest to do tej pory najlepsza część z całego cyklu. Zieleń miała spore szanse, by stać się drugą Czerwienią, ale rozwiązanie sprawy było dla mnie tak kuriazalne, że niestety obcinam jedną gwiazdkę. Poza tym zakończenie jest jakby nied­opow­iedz­iane­, urwane, niedokończone, ale być może jest to zabieg celowy. Wolałabym jednak wiedzieć, co ze sprawcą i jak potoczył się dalej wątek Beaty i Patryka
  • [awatar]
    KaMaD
    To już kolejna część historii sióstr D’Aplièse. Tym razem poznajemy losy CeCe, a akcja przenosi się do słonecznej Australii. Muszę przyznać, że bardzo podobała mi się ta część, równie mocno jak poprzednia. Urzekła mnie historia Kitty McBride i jej związek z Aborygenami. Jestem ciekawa kolejnych części
  • [awatar]
    KaMaD
    Nie jest to historia najwyższych lotów, ale jest w niej coś takiego, że zapada w pamięć. Sam koncept jest dość oryginalny i choć zakończenie bardzo przewidywalne, czytałam tę książkę z przyjemnością. Wywoływała we mnie jakieś takie miłe uczucie nostalgii. Warta przeczytania, choć niewątpliwie jest to pozycja skierowana typowo do młodego czytelnika
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5 6
  • Imperium bólu
    Keefe, Patrick Radden
  • Zimowy ogród
    Hannah, Kristin
  • Dziennik Nel
    Chacuk, Alena
  • Przebudzenie króla
    Stiefvater, Maggie
  • Wielka samotność
    Hannah, Kristin
  • Wszystko czerwone
    Chmielewska, Joanna
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo