Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
9 10 11
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Latem odwiedziłam Olandię, może to nie ta sama wyspa,i byłam ciekawa co sie tu dzieje jesienią.Latem było goraco, pachniało morzem, łąkami i truskawkami. Nie było tego klimatu ze "zmierzchu", niep­rzen­ikni­onej­ mgły, wiecznie siąpiącego deszczu, wiatru od morza i ciągłego zmierzchu. Akcja toczyła się powoli , dostosowana do rytmu bohaterów czyli głównie mieszkańców domu starców, którzy poruszali się niemrawo, ale umysły mieli bystre, miała niespotykany klimat i nastrój, strach, niepokój i niepewność nie pozwalały na dłużej pozostawić książki samopas.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Jak ocena wskazuje dla mnie dobra. Sporo niewiadomych, zagadek, pytań dlaczego i kto, ale mogłam się oderwać więc nie rewelacja. Jest to koleja z części o komisarzu Wallanderze, ja weszła od środka, ale co trzeba to mi po drodze wyjaśniono, co poczytuję na plus. Przyznam, że koncówka trzymała w napięciu.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    To zdaje się moje pierwsze spotkanie z panią Steel i raczej ostatnie chociaż książkę oceniam dość dobrze. Czas spędzony na lekturze stwierdzam, że nie był zmarnowany gdyż przyniósł przyjemność, wciągnęłam się w historię o agencie działającym pod przykrywką wśród karteli narkotykowych i kibicowałam Ariannie w momencie jej porwania, a potem w jej drodze powrotnej do normalnego życia. Więc co nie pasowało skoro tyle dobrego? Nie pasował mi sposób w jaki mi to autorka zaserwowała, zbyt wiele powtórzeń tych samych scen, tych samych sytuacji, przeżyć bohaterów, no może nieco innymi słowami, jakby z innej strony, ale to wciąż były powtórzenia. Wyglądało to jakby autorka nie wierzyła w moje zdolności do zapamiętywania scen i kojarzenia faktów, jakbym potrzebowała powtórnego wyjaśnienia. A więc momentami nudnie i jakoś tak infantylnie.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Bardzo dobra książka! Bardzo dobrze napisana, czyta się z dużą przyjemnością, jasno, bez udziwnień, gdy trzeba to się zabluzga, ale generalnie język bardzo poprawny, wszysko trzyma się całości. Trudna historia młodych ludzi: ona z bogatego i znaczącego domu, on z samego dołu.Zdawałoby się nie mają szans, ale życie pisze różne scenariusze, ta historia też nie jest oczywista pełno tu zakrętów i ścieżek pod górę, ale jest jakaś siła i moc.To książka nie tylko o miłości, ale bardziej o odpo­wied­zial­nośc­i, o zasadach,lojalności,prawdzie. Można się zastanowić. I jeszcze jedno:przypomniały mi się czasy z mojej młodości, gdy nas uświadamiano czym grozi wąchanie kleju (wtedy był budapren i kompot), albo jak wtedy wygladał narkoman, to były początki Marka Kotańskiego i pierwsze wzmianki o aids. Dużo się zmieniło, mam nadzieję, że świadomość też.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Zmęczyła mnie ta książka okrutnie!! Może to moja wina: już dawno przestałam być nastolatką.
Ostatnio ocenione
1
...
27 28 29 30 31
  • Podróż na liściu bazylii
    Mazurek, Krzysztof
  • Kamieniarz
    Läckberg, Camilla
  • Noszę jego nazwisko
    Lebert, Norbert
  • Ręka mistrza
    King, Stephen
  • Ogród Leoty
    Rivers, Francine
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo