Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
23 24 25
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Chyba się przejadłam i pora diametralnie zmienić temat.Owszem,czytało się samo, ale nie było tego wymaganego dreszczyku, trochę zaczynałam się nużyć. Pomysł z wysyłanymi kartkami przypomniał mi obrazki przysyłane w "Mężczyźni, którzy nienawidzą..", i tak w ogóle dobrze,że koniec. Bardzo dziękuję za chwile spędzone we Fjällbace.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Tego typu książki bardzo mi odpowiadają: fikcyjne postaci sprawnie wplecione w historyczne wydarzenia.W ten to sposób wiele informacji faktycznych pozostaje w pamięci. Należy dodać, że akcja powieści toczy się dość wartko, bohaterowie różnorodni, więc nie nudni, opisywane czasy b. ciekawe co wszystko razem sprawia, że książkę czyta się z właściwym zain­tere­sowa­niem­. Polecam.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Na pewno książka niezwykła,w której przeplatają się światy dusz, pełne magii i nieziemskich zachowań, ze światem tak bardzo realnym, że nawet w czytaniu boli. Nietuzinkowi bohaterowie, pełni skrajnych emocji, czasy przemian, wielkie miłości i równie potężne antypatie, to wszystko powoduje, że książkę czyta się z wielką przyjemnością.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Niezwykła, głęboko zapadająca w duszę! Pierwsze co to nic nie mówiący tytuł, który może nie zachęcić.Po drugie wg mnie wprowadzająca w błąd okładka: myślałam sobie kolejny łzawy romans. A tu proszę jaka niespodzianka! Co najważniejsze: historia rodziny Palicynów i ich przyjaciół umiejętnie została wpleciona w historię XX wieku, w kraju kultu jednostki, kraju absurdalnej i nieludzkiej polityki. Historia Rosji zawsze mnie fascynowała, ze swoją nied­orze­czno­ścią­, okrucieństwem i jednocześnie niezwykłym pięknem. Zdecydowanie TAK, polecam!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Podobała mi się ta pozycja. Nie chcę rozpisywać się,która z książek tego autora jest lepsza, nie chcę porównywać,czytając akurat tę przeżywałam to co w niej było zawarte. Jest to niby historia rodzeństwa,piszę niby,gdyż tak naprawdę jest tam więcej wątków,spora liczba postaci i ich opowieści,często zupełnie luźno powiązanych z głównymi bohaterami.Co najważniejsze jest tyle emocji zawartych w książce,tyle pięknych i jednocześnie skrajnych postaw ,ciekawych przemyśleń i to wszystko podane bardzo jasnym językiem,przyjaznym im wszystkim. Na pewno warto!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
31
  • Dla jej dobra
    Wiseman, Ellen Marie
  • Dygot
    Małecki, Jakub
  • Totentanz
    Gorzka, Mieczysław
  • Plotka
    Kara, Lesley
  • Cherub
    Piotrowski, Przemysław
  • Zjadaczka grzechów
    Campisi, Megan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo