Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Iska

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter

Najnowsze recenzje
1
...
78 79 80
...
117
  • [awatar]
    Iska
    „Mallko i tata” to książka, do której powinien zajrzeć absolutnie każdy – rodzic, nierodzic, babcia, dziadek, siostra, brat… dosłownie KAŻDY… bo to książka o prawdziwej miłości. Wiem, że każdy kocha i każdy mówi, że mocno, że bezgranicznie. Lecz…? Tak naprawdę każda miłość jest inna. Gusti, który w formie pamiętnika opowiada o życiu swoim i swego niep­ełno­spra­wneg­o syna pokazuje miłość, do której musiał bardzo szybko dojrzeć i która bezapelacyjnie ma znacznie większą wartość niż zazwyczaj. Choć przedstawiona przez niego relacja z życia w dużej mierze ma postać graficzną pokazuje wszystko. Opowiada o rozterkach związanych z pierwszym zetknięciem się z informacją o chorobie Mallka, o wątpliwościach, strachu… Ale jest też przepięknym przekazem dotyczącym wspólnych zabaw, wygłupów, spędzania wolnego czasu, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, ale przede wszystkim to historia powoli rodzącej się bezgranicznej miłości do dziecka z zespołem Downa. Autor pokazuje w ten sposób, że z Downem da się „normalnie” żyć i być „równym” wobec świata. Świetna historia. Niezwykle inteligentna, pouczająca, wzruszająca, pełna ciepła i blasku. Polecam gorąco.
  • [awatar]
    Iska
    A to dopiero ZWYKŁA historia! Sięgając po nią nastawiłam się na naprawdę coś super pozwalającego na kolana... Hmmm... Cóż, nieco się przeliczyłam. Mimo to nie czuję się zawiedziona, dziecko z całą pewnością na rozczarowane książeczką też nie wygląda, ale to jednak zwykły tekst. Historyjka jaką mógłby napisać każdy kto miał do czynienia z dziećmi i ich "nocnikowymi rozterkami". Bohaterem opowiastki jest mały Bolek, który jak każdy maluch od urodzenia robi to i owo do pieluchy. Dzielna mama rzecz oczywista zajmuje się nim przykładnie jak każda inna. Aż tu nagle w ręce malca wpada nieoczekiwanie pewien przedmiot sprezentowany przez babcię. I tu rozterka... Co to takiego? U Bolka jak w życiu każdego oszołomionego nowym, dziwnym przedmiotem dziecka rodzą się w głowie pytania. Najważniejsze, że jest zaangażowany, więc zainteresowanie wokół nocnika nie maleje, wręcz przeciwnie. W końcu po krótkiej analizie funkcjonalnej znane jest już Bolkowi przeznaczenie tajemniczego gadżetu. Trzeba przyznać, że frajdy przy tym co nie miara. Po kilku próbach malec wreszcie zaczyna z niego korzystać przyznając, że taki NOCNIK to extra sprawa. Jest to niewątpliwie prosta historia, której doświadcza w rzeczywistości tak naprawdę każde dziecko. Grunt, że trafia do małego odbiorcy, bo faktycznie wielu maluchom przypada ona do gustu w mig. Czy jednak bobas nabierze po lekturze chęci do nocnikowania? Sprawa wątpliwa, ale grunt, że przybliży ten trudny temat, oswoi nieco z nowym tworem. Polecam lekturę, bo bawi, edukuje, być może wychowuje.
  • [awatar]
    Iska
    Wszystko o uczuciach dla malucha. Bohaterką książki "W moim sercu" jest sympatyczna dziewczynka. Na jej kartach przedstawia ona cały wachlarz uczuć i emocji, których doświadcza jako dziecko. Mówi, o tym jak jej serduszko się raduje, ale też czasami smuci. Zdarza się również, że jest zrozpaczone, przestraszone, wściekłe, zagniewane, smutne, ale miewa także chwile ogromnej odwagi. Sercem rządzi tyle rozmaitych uczuć i emocji, że dziewczynka porównuje je do tejemniczego ogrodu z mnóstwem skrywanych tajemnic. Wszystko to opowiedziane zostało w bardzo delikatny, prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Poszczególne stany emocjonalne dodatkowo zostały również "wyjaśnione" poprzez idealnie, z humorem naszkicowane kolorowe ilustracja, dla których motywem przewodnim jest oczywiście symbol serduszka w formie wyciętego otworu na każdej ze stron. To dodatkowo wzmaga zainteresowanie dziecka lekturą i zachęca do jej dalszej analizy. Świetna książka o czasami trudnych do wyjaśnienia dziecku emocjach. Polecam.
  • [awatar]
    Iska
    "Taksówka Romka" to kolejna tekturowa książka z tej serii, opowiadająca o chłopcu i jego ulubionym pojeździe. Tym razem przedstawiono w niej jeden dzień z życia wesołego Romka i jego szybkiej niczym Ferrari żółtej taksówki. Opowiastka ta się nie rymuje, ale jest bardzo konkretna, napisana prostymi zdaniami nawet z niewielką dozą humoru. Kończy się jednak jak zwykle. Kilkoma pytaniami skierowanymi do małego czytelnika oraz miejscem na zamieszczenie własnego wizerunku w taksóweczce Romka, dzięki czemu dziecko może utożsamić się z głównym bohaterem historii. Ponadto przyciąga ona uwagę swymi niezwykle barwnymi ilustracjami oraz mnogością szczegółów. Dzięki temu można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów podczas zabawy. Polecam mniej więcej rocznym malcom
  • [awatar]
    Iska
    Super książeczka dla małego fana motoryzacji. Niezwykle pomysłowa, interaktywna, zabawna... Każda z jej stron podzielona jest na trzy równe części, dzieląc tym samym wszystkie znajdujące się w niej pojazdy na trzy elementy. Dzięki temu zabiegowi mały konstruktor korzystając z książeczki może sam "składać" wehikuł według własnego indywidualnego projektu, co dostarcza mnóstwa frajdy, zabawy, a także śmiechu. Po skonfigurowaniu danego pojazdu pojawia się również char­akte­ryzu­jące­ go zdanie. To właśnie ono może momentami rozśmieszyć do łez malca, a nawet rodzica. Oczywiście jeśli dokonamy przeglądu pojazdów według zamysłu autora dowiemy się też jakie jest ich rzeczywiste przeznaczenie. Książeczka ta jak dla mnie jest wprost rewelacyjna. Polecam kreatywnym rodzicom, żeby ich dzieci żyły z pomysłem i wykorzystywały swoje twórcze myślenie, bo czasami nawet te najbardziej "głupkowate" i szalone projekty warto zrealizować, czego dowodem właśnie może być ta zwariowana publikacja.
Ostatnio ocenione
1
...
92 93 94
...
97
  • Sekret O'Brienów
    Genova, Lisa
  • Maybe someday
    Hoover, Colleen
  • Motylek
    Puzyńska, Katarzyna
  • Pięć osób, które spotykamy w niebie
    Albom, Mitch
  • Więcej czerwieni
    Puzyńska, Katarzyna
  • Cuda
    Metaxas, Eric
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo