Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Iska

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter

Najnowsze recenzje
1
...
20 21 22
...
116
  • [awatar]
    Iska
    Święty Mikołaj został pełnoetatowym ojcem. Śnieżynka jest przeurocza, nie sprawia żadnych problemów, ale mimo tego Mikołajowi trudno jest odnaleźć się w tej nowej roli. Może jest zbyt stary? A może tak naprawdę nic nie wie o dzieciach i ich wychowywaniu? W końcu do tej pory spełniał wyłącznie ich życzenia przesyłane w listach i tylko to? Nawiązanie relacji z małą dziewczynką jest teraz dla niego nowym wyzwaniem. Chyba wcale niełatwym. Co zrobić by stać się dla Śnieżynki prawdziwym tatą, poznać jej najskrytsze pragnienia i otworzyć się na bliskość? Pierwsze lody zostają przełamane podczas lotu saniami. Następnie Śnieżynka staje się niezawodną testerką do sprawdzania nowych zabawek. Jej sugestie są zawsze cenne, trafne i niebanalne dla Mikołaja, o czym oświadcza mu porzucając w przeróżnych miejscach specjalne bileciki informacyjne. Okazuje się, że jest to dla nich świetna zabawa i dobra metoda na spędzanie wolnego czasu, poszukiwanie wspólnych zainteresowań i bliższe poznawanie siebie. Jednak przez ten cały „ojcowski” galimatias Mikołaj w tym roku może nie wywiązać się ze wszystkich świątecznych obowiązków. Czy Befana, Becia i Śnieżynka pomogą mu w rozwiązaniu tego przerażającego problemu? Jasne, że tak!!! W końcu nie na darmo Śnieżynka spadła mu wprost z nieba 😉By kochać, być kochaną i wspólnie radzić sobie z wszelkimi problemami.
  • [awatar]
    Iska
    Coś niepokojącego dzieje się w Dolinie Królika i Misi? Królik zaskakuje pewnego dnia Misię pytaniem, czy drzewa niczym ptaki na zimę również odlatują do ciepłych krajów? Skonsternowana Misia nie wie, co ma odpowiedzieć przyjacielowi. Do tej pory była przekonana, że drzewa nie potrafią latać. Gdy jednak ma ochotę pójść podrapać się o swój ulubiony pień, okazuje się, że drzewo do drapania zwyczajnie zniknęło. Pozostał tylko po nim wielki pniak. Misia wraz z Królikiem wyrusza na poszukiwanie WIELKIEGO potwora, który pożera drzewa w ich dolinie. Wędrując słyszą przerażające CHRUP, CHRUP. Szybko identyfikują odgłos i znajdują tajemniczego zwierza. Okazuje się, że jest nim doskonały inżynier, który właśnie wciela w życie swój plan. Plan zbudowania czegoś NOWEGO, WIĘKSZEGO i LEPSZEGO. A do tego potrzebne mu jest całe mnóstwo drzew. Czy Misi i jej przyjaciołom uda się dogadać z pewnym swego budowniczym? Czy wspólnie zdołają ocalić leśne domostwa, którym grozi katastrofa? Przekonajcie się jak wielką moc ma przyjaźń. Dla Misi i Królika nie ma rzeczy niemożliwych. Czasami nie warto jest Wszystkiego Zmieniać, by odnieść Sukces. Z pomocą życzliwych osób można zdziałać bardzo wiele szybciej i nie krzywdząc innych.
  • [awatar]
    Iska
    „Świat dla ciebie zrobiłem” Zośki Papużanki to zbiór kilku krótkich opowiadań o wzajemnych relacjach między ludźmi. I jak to z tymi relacjami zwykle jest, jedne są łatwe, a inne zupełnie trudne. Bo ludzie też tacy właśnie bywają. Autorka w swych tekstach próbuje nam uświadomić, że pomimo tego iż czasami mamy dość i wydaje nam się, że nie umiemy z kimś dłużej być, potrzebujemy odpocząć od czegoś lub kogoś, to później mimo wszystko brakuje nam tych relacji. Bo człowiek jest istotą społeczną. Ludzie nie potrafią żyć w samotności, choć niektórzy deklarują, że nie stanowi to dla nich problemu. W rzeczywistości jest inaczej. Stanowi to problem, do którego często nie potrafią się zwyczajnie przyznać. O tym właśnie przypomina nam w swej książce Papużanka. I robi to jak zwykle w sposób wyśmienity. Czytanie prozy jej autorstwa jest dla mnie jak smakowanie najlepszego, najbardziej wyśmienitego ciasta na świecie. Uwielbiam ją i nic na to nie poradzę… Może nie jestem w tym wszystkim sama…? Kto wie… Polecam. Może i wy rozsmakujecie się w tej lekturze, jak ja.
  • [awatar]
    Iska
    Kury to jednak intrygujące zwierzęta, drzemie w nich przeogromny potencjał. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się o tym przekonać, to zachęcam was do tej lektury. Tym razem u rodziny Ogórków zamieszkującej w Cudnych Manowcach dzieją się rzeczy niep­rawd­opod­obne­. A to za sprawą pewnego smartfonu, w którego posiadanie wszedł Wojtek. Zdaje się, że od tego momentu dzięki niemu trzyma w ryzach swoich domowników. Cztery rezolutne kury dostrzegają skalę problemu i oczywiście postanawiają wkroczyć do akcji, by nieco wyjaśnić i wprowadzić na właściwe tory pewne sprawy. Kto by pomyślał, że jeden zwykły smartfon może przysporzyć wszystkim aż tylu kłopotów… Ale dla kur nie ma rzeczy niemożliwych. • „Hip, hip, kura!” to fantastyczna historia w sam raz dla znudzonych, małych czytelników. Tu wszystko dzieje się szybko, jest wielu interesujących bohaterów, są też czarne charaktery, świetne poczucie humoru, jeszcze lepsze ilustracje i pozytywne zakończenie. Dobra zabawa gwarantowana. Gorąco polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Święty Mikołaj doskonale odnajduje się w swojej nowej roli. Z ogromnym zaangażowaniem i fascynacją odbiera odpady z różnych domostw. Zawsze dostrzeże potencjał w zbieranych przez siebie śmieciach. Dzięki nim produkuje zrecyklingowane prezenty, co go bardzo satysfakcjonuje. Po części nadal nieoficjalnie pełni funkcję Świętego Mikołaja. Ciągle przecież otrzymuje listy od dzieci, które z uwagą czyta. Stara się spełniać marzenia swoich nadawców, nawet te najbardziej zaskakujące, a czasami wręcz abstrakcyjne. Jeden taki nietypowy list otrzymuje od niejakiej Śnieżynki. Mikołaj jest zaintrygowany informacjami od dziewczynki, bo ona wcale nie prosi w liście o żadne prezenty. Raczej martwi się w pewnym sensie o przyszłość tego świata, prosząc Mikołaja o interwencję w bardzo delikatnej sprawie… Czy i tym razem Mikołajowi uda się spełnić marzenie dziecka? • Przed wami naprawdę niesamowita historia, w której Mikołaj lata na miotle, zakłada rodzinę i zupełnie przypadkiem zostaje „ojcem”. Jest jak zwykle zabawnie, zaskakująco, wzruszająco i zupełnie niebanalnie. Polecam gorąco lekturę.
Ostatnio ocenione
1
...
8 9 10
...
97
  • Królik i Misia
    Gough, Julian
  • Tato, zbudujmy domek!
    Majaluoma, Markus
  • O słoniu, który nikogo nie szanował
    Schmitt, Éric-Emmanuel
  • 8+2 i ciężarówka
    Vestly, Anne-Catharina
  • Cały ten Kostek czyli... Rok szkolny na wesoło
    Szczęsna, Magdalena
  • Oczy Mony
    Schlesser, Thomas
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo