Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
gswis
Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    gswis
    Elita zabójców to współczesna amerykańska pozycja, którą można włożyć miedzy Rambo i Commando. Miejsce rozgrywa się w 2011 roku w okolicach Los Angeles. Żywo oddana akcja grupy osób, którzy postanowili wyjaśnić tajemnicze zaginiecie ich przyjaciół ze spec grupy powołanej jeszcze za dobrych wojskowych czasów. W rolach głównych Jack Reacher, dla którego nie ma sytuacji bez wyjścia. To typowy twardziel z zasadami, maniakalną obsesją na punkcie liczb, bez przywiązania do miejsca zamieszkania, dla którego każda reguła ma wyjątek, a każde zasady są do podważenia. Jest bezwzględny, przewidujący, prowadząc dochodzenie potrafi skutecznie unieszkodliwić wroga lub po prostu sprzątnąć go z zimną krwią. Kiedy w grę wchodzą grube miliony, a odbiorcą może być nawet Bliski Wschód przy zaangażowaniu pieniędzy rządowych, Reacher przestaje kalkulować. Śledztwo pełne napięcia, akcja pełna dynamiki i ciągle pytanie pozostawione bez odpowiedzi.
  • [awatar]
    gswis
    Zawiła fabuła typowego współczesnego amerykańskiego kryminału wciąga z każdą stroną. Perypetie rodziny Kleinów zaskakują z dnia na dzień. Umierająca matka wyznaje na łożu śmierci, że jeden z jej synów Ken Klein, poszukiwany za gwałt i morderstwo od jedenastu lat - wciąż żyje. Jego młodszy brat Will Klein, wraz z pomocą najbliższego przyjaciela z Covenant House - Squaresa, dowiaduje się coraz ciekawszych rzeczy. Do gry wracają przyjaciele Kena z podstawówki Phil McGuane oraz John Asselta. Cała trójka ma na swoim koncie nie jedno morderstwo, handel prochami i bronią. W ich losy zostaje wplecione życie rodziny Kleinów i Millerów. Dlaczego wiele młodych dziewczyn jak Julie Miller musiały zginąć? Dlaczego każdy z innych pobudek: Joy Pistillo z FBI, Asselta o ksywie Duch, McGuane upaprany od krwi nie jednego policjanta jak i jego rodzony, kochający brat Will poszukują Kena? Dobro przeplata się z złem i do końca nie wiadomo, kto reprezentuje którą stronę. Jaką rolę w tym dramacie odgrywa Carly? Na to pytanie odpowiedź nie jest łatwa.
  • [awatar]
    gswis
    "Wiedza Roberta Langdona na temat symboliki i jej powiązania z teoriami spiskowymi doprowadza go Z Bostonu, poprzez szwajcarski CERN do centrum stolicy apostolskiej. Dynamika wydarzeń nabiera rozpędu w tempie wykładniczym. Każdy symbol, zdanie, fraza może mieć kluczowe znaczenie w skali życia i śmierci. Do rozwiązania zagadki Langdon ma do dyspozycji watykańskie archiwa, informacje z ośrodka naukowego CERN, znaki w postaci pomników, obelisków czy płaskorzeźb. Ma również przy swoim boku specjalistkę od antymaterii - Vittorie. Czy poprzedni papież musiał odejść? Kto zostanie jego nastepcą i jakie znaczenie ma w tym bractwo Iluminatów? Czy zdoła uratować wiernych oraz najważniejsze miejsce Rzymu? Na te pytania odpowie 560 stron bitej napiętej akcji.
  • [awatar]
    gswis
    4 po północy to cztery opowiadania niezależne od siebie. "Langoliery" czyli pożeracze czasu to opowieść wydarzeń lotu nr 29, którego czeka między innymi "zorza polarna". Pasażerowie, w tym Brian Engle na codzień wykonujący zawód pilota, których ogarnął sen mają więcej szczęścia. Sprawy nabierają dramatu, kiedy Brian musi usiąść za stery samolotu. "Tajemniczy Ogród" to opowieść Mortona Rainey'a, znanego powi­eści­opis­arza­, na którym pada podejrzenie plagiatu opowiadania Czas Siejby pod postacią Tajemniczego Ogrodu. Mort lekceważy pogróżki "Spluwy" ale zaczyna wątpić we własne zmysły, gdy traci bliskich przyjaciół, a była żona nie koniecznie stanowi wsparcie. W trzeciej odsłonie pt. "Policjant Biblioteczny" King w tej części ciekawie manipuluje czasem, co ma niebywały wpływ na życie Sama Pebleesa. Okazuje się, że nie oddawanie wypożyczonych książek na czas może mieć fatalne skutki, o których człowiekowi nawet się nie śni. Ostatnia partia tekstu obejmuje opowiadanie "Polaroidowy Pies". Kevin Delevan otrzymuje na piętnastkę polaroid firmy Sun model 600. Ten prezent jest bez wątpienia gwoździem programu tego wieczoru. Jednak z każdym wykonanym i wywołanym zdjęciem aparat staje się udręką nie tylko dla Kevina. Zawartość zdjęć wywołuje lawinę niek­ontr­olow­anyc­h wydarzeń. Każde następne zdjęcie to krok w nieznane i można odnieść wrażenie że w niebezpieczne. Książka ciekawa, jednak potwierdza się fakt, że Stephena Kinga trzeba lubić i rozumieć. To drugie jest czasami trudne i niemożliwe, kiedy rzeczywistość jest tylko ludzką fantazją.
  • [awatar]
    gswis
    Niesamowita przygoda Jake'a Eppinga, nauczyciela angielskiego, który przy pomocy swojego przyjaciela Al'a, prowadzącego bar z portalem czasowym w spiżarni, przenosi się w czasie do 1958 roku, czyli o 53 lata wstecz. Kiedy Jake, a w zasadzie George Amberson podejmuje się najważniejszego zadania w swoim życiu aby uratować JFK, na jego ścieżce życiowej pojawia się bibliotekarka Saddie. Miłość zmienia tor wydarzeń i Saddie niespodziewanie staje się nieodłącznym elementem układanki George'a. Książka doskonale wprowadza w klimat lat sześ­ćdzi­esią­tych­ okolic Forth Worth, Dallas, Jodie i całego Texasu z jego całym gangsterskim zapleczem. King świetnie odtwarza to co ludzie pamiętają ze swoich młodych lepszych czasów. Przywołuje przeszłość w charakterze zapomnianych prawdziwych smaków dzieciństwa. Bardzo dobrze i blisko oddaje życie zamachowca prezydenta Kennedy'ego. Miesza losy bohatera w życie Lee Oswalda, George'a Mohrenschilda czy mieszkańców i pracowników szkoły w Jodie. Czy John Fitzgerald Kennedy naprawdę przeżyje przejazd przez Dealey Plaza? Jaki będzie miało to wydźwięk w dalszych etapach historii? Czy George Amberson jako Jake Epping jest w stanie zapewnić lepszą przyszłość swojej ukochanej i jaką role odgrywa Człowiek z Żółtą Kartką? To naprawdę warto sprawdzić samemu. Końcówka książki jak przystało na Kinga niespodziewana i nie do końca jasna. Czas leci swoim tokiem i na pewne sprawy nie mamy wpływu...
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo