Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ewa10
Najnowsze recenzje
1
...
12 13 14 15 16
  • [awatar]
    ewa10
    Wciągający thriller, którego atmosfera gęstnieje strona po stronie, aż w pewnym momencie naprawdę można poczuć się nieswojo... Zupełnie jakby siedzieć wieczorem samemu w domu przed telewizorem oglądając pełen napięcia film.
  • [awatar]
    ewa10
    Niepowtarzalny, ciepły klimat, inteligentne i oryginalne poczucie humoru oraz mistrzowsko nakreślone portrety bohaterów- to najkrótsza recenzja książki Sharon Owens. Sięgnięcie po nią jest jak rozłożenie się na kanapie z filiżanką herbaty i słodką przekąską i obejrzenie długo wyczekiwanego filmu. Dosłownie, bo ,,Herbaciarnię pod Morwami'' bardziej się ogląda niż czyta.
  • [awatar]
    ewa10
    Książka, która z pewnością stanie się bliska każdej Czytelniczce (i nie tylko), gdyż każda kobieta przeżyła kiedyś sytuację, w której elementem ubioru chciała dodać sobie pewności siebie, czy po prostu sprawić przyjemność ukochanej osobie. Losy klientek uroczego, małego sklepiku wzruszają, bawią, inspirują, a nierzadko pozwalają odnaleźć swoje odbicie. Polecam!!
  • [awatar]
    ewa10
    Książka Bodil Malmsten to zbiór refleksji nad codziennymi i przyziemnymi zjawiskami, jak robienie zakupów, wymiana żarówek czy pielęgnacja ogrodu. Właśnie dlatego zaskakuje Czytelnika i urzeka swoją oryginalnością. Pozycja godna uwagi tych, którzy nie gustują tylko w książkach akcji.
  • [awatar]
    ewa10
    Ciepła, pełna inteligentnego humoru opowieść o walce o własne marzenia i zachowanie tego, co ważne. A wszystko w scenerii urokliwej irlandzkiej tawerny, mieszczącej się w samym sercu Belfastu na końcu ulicznego zaułka. Naprawdę warto nie przejść obok tej książki obojętnie widząc ją na półce!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo