Bar przy plaży

Tytuł oryginalny:
Beach bar
Autor:
Kate McCabe
Tłumacz:
Dobromiła. Jankowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Dolnośląskie (2008-2009)
Publicat
Wydane w seriach:
Seria do Torebki
Seria do Torebki (Publicat)
ISBN:
978-83-245-8620-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Emma Dunne przejęła stworzoną przez ojca firmę poligraficzną w Dublinie i przez ponad dziesięć lat prowadziła ją, nie myśląc o swoim życiu prywatnym. Kiedy otrzymała propozycję, by sprzedać drukarnię, postanowiła przemyśleć problem z dala od domu. Korzystając z okazji, że jeden z klientów zamiast spłaty długu przepisał na nią bar stojący na plaży w Fuengiroli, wyjechała do Hiszpanii. Okazało się, że bar ma poważne kłopoty. Prowadząca go Maria i jej pomocnik Kevin Joyce padli ofiarą nieuczciwego księgowego, który od wielu lat, za zgodą poprzednich właścicieli, nie płacił podatków. Początkowo Emma zamierzała zamknąć lub sprzedać popularną wśród turystów knajpkę, ale kiedy zaprzyjaźniła się z jej pracownikami, decyzja ta już nie wydawała jej się tak oczywista.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Każdy chyba zna pragnienie oderwania się od przeszłości i rozpoczęcia życia na nowo daleko od domu. Pomysł ten urzeczywistniło czworo młodych Irlandczyków. Ich losy zbiegają się w małym, klimatycznym barze U Pedra przy plaży na Costa del Sol. Cztery wiarygodne i wciągające historie, a ponadto tak sugestywne opisy hiszpańskich plaż, hoteli, knajpek i przysmaków, że Czytelnik sam czuje się jakby był turystą w Fuengiroli. Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo