Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
emssik
Ekspozycja

Książki kojarzą się większości z nas nie tylko z rozrywką, ale również z zawartą na ich stronach wiedzą.

W dzisiejszych czasach, książki nie są jedynym sposobem na zdobycie informacji, zaryzykuje twierdzenie iż nie są nawet jej podstawowym źródłem.

W końcu mamy coś takiego jak internet. Internet który daje nam niecodzienne możliwości, szanse, na przeżycie i poznanie rzeczy o których kilkanaście lat temu mogliśmy co najwyżej pomarzyć. Pragniesz wiedzy? Nie ma już barier.

Nie wierzysz?

Zapraszam do zapoznania się materiałem:

www.scotthyoung.com

Komentarze (0)

Mam prawo kopiować książki.
Mam prawo ściągać filmy.
Mam prawo dzielić się muzyką.

Wielu się to nie podoba, wielu to neguje, nie zmienia to jednak faktu, że mamy to prawo.

prawokultury.pl

Komentarze (2)

4 tom Pana Lodowego Ogrodu już 30 listopada.

fabrykaslow.com.pl

Komentarze (0)
1 2 3
dariusz
lukrecja
Imagawa_Yoshimoto
Masterka_Puppetow
aquarius
Markus
Mrągowo BM
Ruda
jim.morrison
grejfrutoowa
Olciaczar
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo