Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
barbarafa
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    barbarafa
    Książkę bardzo dobrze się czyta, wręcz pochłania, nie sposób się od niej oderwać.
  • [awatar]
    barbarafa
    Biorąc się za czytanie tej relacji z podróży do Belize, Gwatemali i Salwadoru, warto zainstalować na smartfonie aplikację-skaner kodów QR (jeśli jeszcze nie mamy). Prawie w każdym rozdziale umieszczony jest kod QR, który przenosi nas na YouTube i pozwala oglądać razem z Beatą Pawlikowską opisywane miejsca. To, o czym właśnie przeczytaliśmy, możemy zaraz zobaczyć na krótkim filmiku. Warto z tego skorzystać, bo zdjęcia w książce w większości są czarno-białe. Dla mnie to było nowe i ciekawe doświadczenie podczas czytania.
  • [awatar]
    barbarafa
    Wywiad-rzeka z mistrzem w swojej profesji. Porusza temat tabu, o którym wielu nie chce nawet myśleć, chociaż śmierć dopadnie kiedyś każdego z nas. Kiedy opowiada, jak się przygotowuje ciało do pogrzebu, da się wyczuć ogromny szacunek dla zmarłego. Okazuje się, że wszystko da się zrobić na prośbę rodziny, nawet zrekonstruować zdeformowaną twarz po wypadku. Nie wiedziałam na czym polega balsamacja i że w Polsce jest dostępna, a to akurat wszyscy powinni wiedzieć, bo tylko po takim zabiegu można się bezpiecznie pożegnać z nieboszczykiem. Dobrze, że powstała taka książka.
  • [awatar]
    barbarafa
    Bardzo dobry kryminał. Rozdziały kończą się zaskakującymi zwrotami akcji, co powoduje, że nie można odłożyć książki. Na dodatek z noty autora dowiedziałam się, że wiele spośród wymienionych w fabule śledztw, prowadzono naprawdę. Tego się nie spodziewałam. Okazuje się też, że jednym ze źródeł wykorzystanych przy pisaniu powieści, były badania prowadzone przez FBI na temat seryjnych morderców i ciężkich zbrodni. Jeżeli Carrisi tak pisze książki, to ja od razu sięgam po kolejną.
  • [awatar]
    barbarafa
    Z okładki: "Rak po polsku, to książka o lekarzach, którzy wykonują swój zawód z determinacją i wbrew przeciwnościom losu, a także o kondycji polskiej nauki i uwikłaniu jej w politykę. To rozmowy o biznesie farmaceutycznym i oskarżenie rodzimej klasy rządzącej o działanie na szkodę zdrowia obywateli. To opowieść o psychice chorujących oraz ich bliskich, o cudzie medycyny, ale też, a może przede wszystkim, o pasji życia, dobrej śmierci i miłości do sztuki".
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
14
  • Drzazga
    Tryczyk, Mirosław
  • Trudna miłość
    Brett, Regina
  • Modelki z Dubaju
    Margielewski, Marcin
  • Szkoła cięcia
    Grabowska, Alicja
  • Chcieć mniej
    Kędzierska, Katarzyna
  • Złap i ukręć łeb
    Farrow, Ronan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo