Blondynka na Wyspie Zakochanych

Autor:
Beata Pawlikowska
Wydawcy:
Słowo Pisane (2022)
Legimi (2018-2022)
Edipresse Polska (2018)
Edipresse Książki (2018)
Wydane w seriach:
Książki - Edipresse
Książki
ISBN:
978-83-8117-633-0, 978-83-8310-147-7
978-83-81117-633-0
Autotagi:
druk
książki
4.4 (5 głosów)

Komedia romantyczna, której scenariusz napisało życie i która zdarzyła się naprawdę. Między Nowym Jorkiem, Warszawą i rajską wyspą na Karaibach. Ona wyruszyła na swoją kolejną samotną wyprawę. Samodzielna, odważna, myślała, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia.

Na drugim końcu świata w tym samym czasie on spakował plecak, kupił bilet i wyruszył na swoją samotną wyprawę. Wylądował w tym samym miejscu, co ona.

Spotkali się w samochodzie jadącym do dawnego miasta Majów w dżungli Ameryki Środkowej.

On z natury rozmowny, przyjacielski, otwarty i chętnie nawiązujący nowe znajomości tamtego dnia był wyjątkowo milczący i z nikim nie miał ochoty rozmawiać.

Ona zawsze wolała wędrować samotnie, ale tamtego dnia wyjątkowo chciała porozmawiać właśnie z nim.

Nocą z nieba zaczęły spadać gwiazdy, a oni nie chcieli się już rozstać.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Biorąc się za czytanie tej relacji z podróży do Belize, Gwatemali i Salwadoru, warto zainstalować na smartfonie aplikację-skaner kodów QR (jeśli jeszcze nie mamy). Prawie w każdym rozdziale umieszczony jest kod QR, który przenosi nas na YouTube i pozwala oglądać razem z Beatą Pawlikowską opisywane miejsca. To, o czym właśnie przeczytaliśmy, możemy zaraz zobaczyć na krótkim filmiku. Warto z tego skorzystać, bo zdjęcia w książce w większości są czarno-białe. Dla mnie to było nowe i ciekawe doświadczenie podczas czytania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo