Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
albi19993
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    albi19993
    Bardzo dobra książka. Cieszę się że ktoś ją napisał i za kilkanaście lat pamięć o polskich punkach z Bieszczad nie zaginie. Ta książka jest też wyrazem dbania o lokalną historię i kulturę do której bez wątpienia wpisał się zespół. Dodatkowo dobrze obrazuje realia tamtych czasów, walkę młodych ludzi z PRL-em.
  • [awatar]
    albi19993
    Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o tej książce ani o autorze przed wypożyczeniem. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Kawał dobrej fantastyki. Szybka akcja, ciekawe postacie, oryginalna fabuła. Dużo nawiązań do świata nauki, filozofii, mitologii.
  • [awatar]
    albi19993
    Pomimo sporego wieku książka nadal w prosty i przejrzysty sposób uczy podstaw programowania w języku C++. Co najważniejsze, jest w niej dużo przykładów i zadań do samodzielnego rozwiązania.
  • [awatar]
    albi19993
    Dobra polska fantastyka. Książkę czyta się lekko i szybko, można się przy niej odprężyć. Jako że jest to zbiór opowiadań, to znajdą się lepsze i gorsze, ale ogólnie na +
  • [awatar]
    albi19993
    W porównaniu z książką Grudzińskiego którą czytałem jako lekturę w szkole, ta pozycja wypada dobrze. Realistyczne opisy warunków obozowych i prac, wyczerpujące opisy co ciekawszych współwięźniów oraz strażników, innych członków społeczności obozowej. Jednak momentami wydaje mi się że styl książki był trochę za "lekki" jak na opisywane realia.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo